Denní menu, 1.1.2023: Nosková se kvalifikovala v Adelaide, Siniaková ztratila nadějné vedení

Nová tenisová sezona je již v plném proudu a novoroční program nabídl spoustu zápasů s českou účastí. Češi dokázali zakončit letošní United Cup výhrou nad Německem, další boje se jich týkat nebudou. Kvalifikací v Adelaide úspěšně prošla Linda Nosková, která porazila i druhou favorizovanou soupeřku. Pro Kateřinu Siniakovou však turnaj před branami hlavní soutěže skončil. Zdeněk Kolář nezvládl finálové kolo kvalifikace v indickém Puné. Úspěšný start do kvalifikace turnaje ITF v Canbeře zaznamenala Sára Bejlek, Barbora Palicová naopak končí.

Nosková se v Adelaide kvalifikovala
Lindě Noskové (102.) se povedlo kvalifikovat do hlavní soutěže na turnaji WTA v australském Adelaide. V silně obsazené kvalifikaci si po kvalifikační osmičce Anně Kalinské (58.) poradila v neděli s nasazenou trojkou Anastasií Potapovovou (43.), kterou porazila 6:3, 6:2 a vstoupila do nové sezony nejlepším možným způsobem.

Nosková se dokázala po vyhraném prvním setu vypořádat s nepovedeným vstupem do sady druhé, když zkraje prohrávala 0:2. Následně totiž česká hráčka zavelela k obratu, vyhrála šest gemů v řadě a Potapovovou z kurtu vypráskala.

Siniaková ztratila nadějně rozehraný zápas
Kateřině Siniakové (49.) se v kvalifikačních bojích v Adelaide nepovedlo navázat na svou krajanku Lindu Noskovou a do hlavní soutěže se neprobojovala. Zápas proti Američance Claire Liuové (59.) přitom měla rozehraný náramně, když v prvním setu soupeřce nadělila kanára.

Ve druhé sadě ovšem neproměnila ve třetí hře brejkbol a od stavu 3:3 přišel náhlý kolaps. Ve zbytku utkání Siniaková uhrála už jen jeden gem a musela se smířit s porážkou 6:0, 3:6, 1:6.

Kolář ve finále kvalifikace prohrál
Zdeňkovi Kolářovi (247.) se na indickém turnaji ATP v Puné nepovedlo zvládnout finálové kolo kvalifikace. Český tenista prohrál s Italem Flaviem Cobollim (171.) ve dvou setech 4:6, 4:6 a do hlavní soutěže se neprobojoval.

United Cup (AUS, 15 000 000 USD, tvrdý povrch)