Denní menu, 4.12.2022: Menšík a Gengel slaví titul, Hindová ve svém prvním finále neuspěla

Trojice českých tenistů dnes bojuje na turnajích ITF o titul. Jako první měl svůj finálový zápas za sebou Jakub Menšík, který byl úspěšný, v egyptském Šarm aš-Šajchu oslavil již třetí turnajové vítězství v řadě a celkové čtvrté v kariéře. O dvě hodiny později nastoupil k finálovému utkání ve slovenské Trnavě Marek Gengel a i přes ztrátu prvního setu nakonec získal svůj druhý titul v sezóně a celkově osmý z turnajů ITF v kariéře. Ve stejný čas odehrála v rakouském Oberpullendorfu své první finále kariéry ve dvouhře také Denisa Hindová, která ovšem neuspěla.

Gengel po otočce ovládl pětadvacítku v Trnavě
Marek Gengel (323.) slaví svůj druhý titul v sezóně, poté co ve finále turnaje ITF 25 ve slovenské Trnavě porazil španělského tenistu Daniela Rincona (472.) po setech 6:7(6), 6:3 a 6:3.

První sadu ztratil Gengel ve vyrovnaném tiebreaku, ale dílčí neúspěch ho nezastavil a český tenista se nadechl k vítězné otočce. Ve druhém a třetím setu už Gengel ani jednou nepřišel o svůj servis a o svém osmém titulu kariéry nakonec rozhodl brejkem v čtvrtém gemu třetího setu.

Utkání se více věnujeme zde.

Hindová svůj první titul ve dvouhře nezískala
Denisa Hindová (634.) si na svůj první titul ve dvouhře bude muset ještě počkat, ve finále turnaje kategorie ITF 15 v rakouském Oberpullendorfu česká dvacetiletá tenistka prohrála s chorvatskou tenistkou Lucijou Čiričovou Bagaričovou (680.) po setech 4:6, 2:6.

V prvním setu vedla česká hráčka 4:1, ale poté prohrála pět gemů v řadě a úvodní sadu ztratila. Ve druhém setu Hindová dvakrát neudržela svůj servis a sama nenašla recept na podání soupeřky ani jednou.

Menšík ovládl třetí turnaj v řadě
Jakub Menšík (478.) se raduje z třetího titulu na turnajích ITF v řadě, poté co zdolal ve finále v egyptském Šarm-aš Šajchu lotyšského tenistu Roberta Strombachse (515.) po setech 6:4, 6:0.

Teprve sedmnáctiletý český tenista finálovému zápasu jasně dominoval. Jediný brejk prvního setu získal hned v jeho úvodním gemu a ve druhé sadě dokonce nadělil o šest let staršímu soupeři kanára. Tímto vítězstvím natáhl Menšík svou vítěznou šňůru už na patnáct utkání a čeká ho další vylepšení jeho žebříčkového maxima.

25th Al Habtoor Tennis Challenge 2022, Dubai (muži, UAE, 100 000 USD, tvrdý povrch)