Denní menu, 28.11.2022: Neúspěšný den na challengerech. Dohrál Svrčina i Kolář

Dalibor Svrčina zakončil sezonu na challengerech na antuce ve španělském Maspalomas, sedmý nasazený Čech v prvním kole singlu nepřelstil Belgičana Geertse. Zdeněk Kolář hrál po sérii turnajů v Japonsku v portugalské Maie, kde nepřekvapil nasazenou dvojku Rakušana Rodionova. Další Češi se představili na podnicích ITF s dotací 25 a 15 tisíc amerických dolarů.

Kolář padl s druhým nasazeným
Zdeněk Kolář (249.) na challengeru v portugalské Maie skončil v prvním kole dvouhry. Český tenista v pondělním odpoledním zápase prohrál s druhým nasazeným Jurijem Rodionovem (120.) 4:6, 3:6. Kolář v prvním setu za stavu 3:2 nevyužil dva brejkboly, v deváté hře naopak přišel o podání. Český tenista ve druhém setu čelil sedmi hrozbám soupeře, dvě neodvrátil. Sám jeden brejkbol nezužitkoval.

Svrčina dohrál ve Španělsku
Dalibor Svrčina (221.) napodobil Zdeňka Koláře, a to ve Španělsku. Na challengeru v Maspalomas nestačil na Belgičana Michaela Geertse (263.) po sadách 6:7(4), 3:6. Svrčina začal utkání brejkem, následně prohrál pět gemů v řadě. O první sadu ještě zabojoval, srovnal na 5:5 a nakonec si přes odvrácený setbol ve dvanácté hře vynutil tiebreak, který pro něj skončil neúspěšně. Dvacetiletý Čech ve druhém setu musel odvracet stav 2:5, podruhé se mu to však už nevydařilo.

eó Hotels Maspalomas Challenger (muži, ESP, 45 730 EUR, antuka)
DALIBOR SVRČINA (221.) – Michael Geerts (BEL, 263.) 6:7(4), 3:6

Maia Open (muži, POR, 45 730 EUR, hala – antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (249.) – Jurij Rodionov (AUT, 120.) 4:6, 3:6

ITF WTT M25" 1st Empire Men Indoor 2022, Trnava (muži, SVK, 25 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Andrea Guerrieri (ITA, 785.) – JAN JERMÁŘ (-) 6:2, 6:2
VOJTĚCH VLKOVSKÝ (1879.) – Michal Novanský (SVK, 1196.) 1:6, 2:6
Marek Naňo (SVK, -) – DOMINIK LANGMAJER (1524.) 6:4, 6:3
Alfréd Almási (SVK, 1739.) – DANIEL PÁTÝ (1326.) 1:6, 4:6
DANIEL SINIAKOV (1002.) – Gabriel Matuszewski (POL, 1879.) 3:6, 6:3, 8:10

ITF 25,000$ Women Val Gardena Südtirol Raiffeisen (ženy, ITA, 25 000 USD, hala – tvrdý povrch)
ANETA LABOUTKOVÁ (449.) – Arianna Zucchiniová (ITA, 735.) 6:4, 4:6, 6:10