Denní menu, 15.11.2022: Kolář a Macháč připsali výhry na challengerech. B. Fruhvirtová i Bejlek v Buenos Aires končí

Zdeněk Kolář zvládl v noci na úterý úspěšně vstoupit do japonského challengeru v Kóbe, když mu soupeř v průběhu druhého setu skrečoval. Tomáš Macháč prošel do osmifinále na challengeru v Helsinkách, kde naopak hned v úvodním kole končí Vít Kopřiva. Brenda Fruhvirtová nezvládla zápas prvního kola turnaje série WTA 125K Series v Buenos Aires, končí i šťastná poražená Sára Bejlek.

Fruhvirtová v Buenos Aires neuspěla
Brenda Fruhvirtová (133.) na menším podniku WTA 125 v Buenos Aires roli velké favoritky nepotvrdila. Talentovaná patnáctiletá Češka vypadla hned v úvodním kole, v němž podlehla za hodinu a 57 minut 6:7(3) a 1:6 srbské kvalifikantce Nataliji Stevanovićové (210.).

Fruhvirtová otočila v prvním dějství skóre z 1:3 na 4:3, neuspěla ale v tiebreaku. Ve druhém setu nabrala manko 0:3 a nechala se zhruba pět minut ošetřovat. Ve zbytku utkání už uhrála jen jeden gem.

Bejlek nevyužila druhé šance
Druhou šanci dostala na turnaji WTA 125 v Buenos Aires Sára Bejlek (174.), která se do hlavní soutěže dostala jako šťastná poražená z kvalifikace. V utkání prvního kola toho ale nevyužila a prohrála 5:7, 1:6 s Američankou Emmou Navarrovou.

V utkání přitom hned třikrát sebrala soupeřce servis, sama se ale na podání také výrazně trápila. Navarrová totiž vybojovala hned šest brejků a po zásluze se probila do osmifinále.

Macháč v Helsinkách zvládl první kolo
Tomáš Macháč (112.) na challengeru v Helsinkách vyhrál zápas úvodního kola proti ruskému kvalifikantovi Alibekovi Kachmazovovi (336.). Český tenista v duelu ani jednou neprohrával a po necelé hodině a půl zvítězil 7:6(4), 6:4.

Kolář postupuje po skreči soupeře
Zdeněk Kolář (254.) na challengeru v japonském Kóbe přerušil šňůru čtyř porážek. Český tenista v úvodním kole přehrával domácího Tacumu Ita (588.), nad kterým vedl po 48 minutách už 6:3 a 2:0, když mu soupeř utkání skrečoval.

V předchozím průběhu střetnutí nečelil Kolář ani jednomu brejkbolu a na kurtu byl lepším hráčem. V dalším kole si zahraje s australským kvalifikantem Marcem Polmansem (371.), kterého v doposud jediném vzájemném klání porazil.

Kopřiva končí v prvním kole
Vít Kopřiva (152.) se stejně jako v Bratislavě loučí s helsinským challengerem bez vítězství. V úvodním kole prohrál s turnajovou osmičkou Jellem Selsem (133.) 3:6, 7:6(5), 3:6.

První sadu si prohrál jediným ztraceným servisem. Ve druhém setu se Čechovi povedlo ztracené podání ze sedmého gemu vybojovat okamžitě zpátky a další comeback předvedl ve zkrácené hře, v níž prohrával 0:3. Jelle Sels byl několik minut vytočený, ale na špatný vstup do třetí sady dokázal poměrně rychle zareagovat. Pak už na kurtu vládl a postup do osmifinále ho neminul.

Argentina Open, Buenos Aires (ženy, ARG, 115 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (133.) – Natalija Stevanovičová (SRB, 210.) 6:7(3), 1:6
SÁRA BEJLEK (174.) – Emma Navarrová (USA, 154.) 5:7, 1:6

HPP Open, Helsinky (muži, FIN, 67 960 EUR, tvrdý povrch – hala)
VÍT KOPŘIVA (152.) – Jelle Sels (NED, 133.) 3:6, 7:6(5), 3:6
TOMÁŠ MACHÁČ (112.) – Alibek Kachmazov (336.) 7:6(4), 6:4