Next Gen ATP Finals: Lehečka nepřekvapil šampiona ze San Diega, padl ve třech setech

Jiří Lehečka si postup do semifinále juniorského Turnaje mistrů v Miláně ještě nezajistil. Po středeční hladké výhře nad domácím Francescem Passarem 3:0 na sety dnes nepřekvapil Američana Brandona Nakashimu, se kterým prohrál hladce ve třech setech 1:4, 3:4(2), 2:4.

Lehečka od začátku zápasu tahal za kratší konec, ve druhém setu se v šestém gemu probojoval k prvnímu brejku, po kterém si vynutil zkrácenou hru. V té ale i vinou čtyřech ztracených míčků při vlastním podání padl. Závěrečné dějství začal nadějně, vedl 2:0, ve zbývajících gemech zápasu ovšem neuspěl.

Jednadvacetiletý Čech se v závěrečném utkání základní skupiny střetne s domácím Matteem Arnaldim (134.), který má na kontě dvě porážky.

Nejdelší zápas v historii
Zápas Lehečky s Nakashimou se velmi dlouho odkládal, před touto dvojicí na kurtu spolu válčili Francesco Passaro (119.) a Matteo Arnaldi (134.). Utkání domácích tenistů lépe dopadlo pro Passara, který zvítězil po setech 4:3(7), 2:4, 3:4(4), 4:3(4), 4:3(8).

Italové odehráli dvě hodiny a třiačtyřicet minut dlouhý duel, čímž se postarali o nejdelší utkání v historii této akce. První ročník se uskutečnil v roce 2017.

Intesa Sanpaolo Next Gen ATP Finals, Milán (muži, ITA, 1 400 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Skupinová fáze
Matteo Arnaldi (ITA, 134.) – Francesco Passaro (ITA, 119.) 3:4(7), 4:2, 4:3(4), 3:4(4), 3:4(8)
Brandon Nakashima (USA, 49.) – JIŘÍ LEHEČKA (74.) 4:1, 4:3(2), 4:2
Jack Draper (GBR, 41.) – Ťün-sin Ceng (TPE, 90.) 1:4, 4:2, 4:3(2), 4:2
Lorenzo Musetti (ITA, 23.) – Dominic Stricker (SUI, 111.) 3:4(5), 3:4(6), 4:3(7), 4:3(6), 3:4(3)