Next Gen ATP Finals: Lehečka v den svých narozenin vstoupil výhrou do juniorského Turnaje mistrů

V den svých jednadvacátých narozenin vstoupil Jiří Lehečka jakožto první Čech v historii do juniorské obdoby Turnaje mistrů. V pořadí pátý ročník Next Gen ATP Finals v Miláně rozehrál v rámci Zelené skupiny výhrou 3:0 nad domácím Italem Francescem Passarem.

Jiří Lehečka zahájil své působení na turnaji Next Gen ATP Finals výhrou bez ztráty setu! Český tenista si v úvodním klání poradil s domácím Francescem Passarem 4:1, 4:3(7), 4:1.

Zatímco v prvním a třetim setu byl Lehečka jasně lepším hráčem, ve druhé sadě přišel o vedení 2:0 a o osudu dějství nakonec rozhodoval tiebreak. Ani v něm ovšem Lehečka nečelil setbolu, sám měl naopak hned čtyři šance na vítězství a nakonec získal prostřední sadu po výhře 9:7.

Lehečka si k vítězství pomohl 18 vítěznými údery, přičemž zapsal 15 nevynucených chyb. Jeho soupeř měl bilanci 11 winnerů a 14 errorů.

„Ještě nikdy jsem nehrál zápas s takovým formátem. Ze začátku jsem si na to trochu zvykal, ale myslím, že jsem se adaptoval dobře,“ hodnotila česká jednička po utkání. „Vyzkoušeli jsme si ten formát v tréninku, zvykl jsem si na to docela rychle a byla to zábava,“ dodal s úsměvem.

Výhrou 3:0 na sety vykročil výrazně za postupem do semifinále. V rámci základní skupiny si Lehečka v Miláně zahraje ještě s Američanem Brandonem Nakashimou a dalším domácím hráčem Matteem Arnaldim.

Intesa Sanpaolo Next Gen ATP Finals, Milán (muži, ITA, 1 400 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Skupinová fáze
JIŘÍ LEHEČKA (74.) – Francesco Passaro (ITA, 119.) 4:1, 4:3(7), 4:1
Lorenzo Musetti (ITA, 23.) – Ťün-sin Ceng (TPE, 90.) 4:2, 4:2, 4:2
Matteo Arnaldi (ITA, 134.) – Brandon Nakashima (USA, 49.) 4:2, 3:4(7), 3:4(4), 4:3(4), 2:4
Jack Draper (GBR, 41.) – Dominic Stricker (SUI, 111.) 3:4(5), 3:4(5), 3:4(5)