Denní menu, 16.10.2022: Fruhvirtová bez ztráty setu vybojovala hlavní soutěž!

Linda Fruhvirtová zvládla kvalifikaci na turnaji WTA 1000 v mexické Guadalajaře. Nejvýše nasazená tenistka nezaváhala s Ruskou Avanesjanovou, v kvalifikaci neztratila ani set. Na ATP ve Stockholmu se dokázal kvalifikovat Lukáš Rosol, který ve finále kvalifikace porazil přemožitele Víta Kopřivy Nicholase Davida Ionela. Češi hráli také na challengerech či turnajích nižších kategorií. Marek Gengel už má svůj zápas úspěšně za sebou.

Linda Fruhvirtová se probojovala do hlavní soutěže
Ve dvou zápasech neztratila ani set a zaslouženě se kvalifikovala do hlavní soutěže štědře dotovaného turnaje v mexické Guadalajaře. Linda Fruhvirtová (76.) v nedělním večerním finále kvalifikace přehrála Rusku Elinu Avanesjanovou (129.) 7:5 a 6:2. Fruhvirtová na zisk úvodního setu potřebovala více než hodinu, i díky dvěma velice vyrovnaným prvním gemům na returnu, ve kterých získala brejk. Mladá Češka o slibný náskok přišla, neudržela vedení 4:1, poslední dva gemy této sady ale vyhrála. Ve druhém setu dvakrát vzala soupeřce podání, sama odvrátila dva brejkboly. Nakonec využila až čtvrtý mečbol.

Pro úvodní kolo hlavní soutěže přisoudil los Fruhvirtové vítězku US Open z roku 2017 Sloane Stephensovou ze Spojených států.

Rosol se kvalifikoval ve Stockholmu!
Lukáš Rosol (233.) zvládl dvoukolovou kvalifikaci na turnaji ATP ve Stockholmu a zahraje si podruhé v sezoně hlavní soutěž na nejvyšší úrovni. Úspěšný kvalifikant letošního Wimbledonu si v nedělním finále kvalifikace na švédském turnaji poradil s přemožitelem Víta Kopřivy Nicholasem Davidem Ionelem (263.) z Rumunska, kterého porazil za hodinu a půl po setech 6:3, 7:6(2).

Pokud nebudeme počítat letošní Wimbledon, tak do hlavní soutěže standardního turnaje ATP se Rosol probojoval poprvé od února 2020, kdy si zahrál první kolo v indickém Puné.

Šebestová zkompletovala double!
Ivana Šebestová, která v neděli vybojovala svůj premiérový singlový titul mezi profesionálkami, dokázala odpoledne v Heraklionu zkompletovat také svůj první double v kariéře. Ve finále čtyřhry spolu s Němkou Silvií Ambrosiovou porazily nasazené jedničky Simonu Ogescuovou a Dimitru Pavlouovou dvakrát 7:5.

Šebestová slaví premiérový titul ze singlu
Ivana Šebestová (774.) po úspěšné dohrávce semifinále dvouhry zvládla také své první finále singlu. Mladá Češka na podniku v řeckém Heraklionu potvrdila roli favoritky proti domácí divoké kartě Eleně Korokozidiové (1445.), kterou přehrála 6:0, 7:6(6).

Gengel je v Busanu ve finále kvalifikace
Marek Gengel (379.) na challengeru v Soulu postoupil do finále kvalifikace. Šestý nasazený v úvodním kole ztratil jen pět gemů, na jeho raketě skončil domácí tenista startující na divokou kartu Jiho Lee (-), kterého přehrál 6:3, 6:2. Gengel za 64 minut sice dvakrát ztratil servis, na returnu však uspěl hned pětkrát. O hlavní soutěž bude čelit osmičce kvalifikace, tou je Japonec Šintaro Močizuki (407.).

Palán trofej nevybojoval
Dominik Palán na turnaji v řeckém Heraklionu ve finále čtyřhry neuspěl. Spolu s Estoncem Kristjanem Tammem prohráli souboj o titul se švýcarsko-španělskou dvojicí Dylanem Dietrichem a Davidem Perezem Sanzem 6:7(5), 7:6(4), 8:10.

Guadalajara Open Akron (ženy, MEX, 2 527 250 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (76.) – Elina Avanesjanová (129.) 7:5, 6:2

Stockholm Open (muži, SWE, 648 130 EUR, tvrdý povrch – hala)
Nicholas David Ionel (ROU, 263.) – LUKÁŠ ROSOL (233.) 3:6, 6:7(2)