Denní menu, 12.10.2022: Plíšková čtvrtfinále nevybojovala, Svrčina skolil dalšího favorita

Karolína Plíšková v San Diegu skončila v osmifinále, přehrála ji Chorvatka Donna Vekičová. Anastasia Detiuc s Renatou Voráčovou v Kluži první společnou výhru nezaznamenaly. Dalibor Svrčina porazil na challengeru v Soulu dalšího amerického favorita. V osmifinále přetlačil ve třech sadách sedmého nasazeného Steva Johnsona. Na challengeru v Ismaningu dnes padli všichni tři Češi – ve dvouhře Zdeněk Kolář a Tomáš Macháč a ve čtyřhře Andrew Paulson. Další tenisté hráli i na podnicích ITF – třeba na ženské šedesátce v Trnavě, kde ve dvouhře uspěly dvě Češky, v deblu postoupily tři české hráčky.

Plíšková končí na raketě Vekičové
Karolína Plíšková (22.) na turnaji WTA v San Diegu dohrála v osmifinále dvouhry. Zkušená Češka ve středečním duelu padla s Chorvatkou Donnou Vekičovou (77.) po setech 3:6, 2:6. Plíšková v prvním setu hned čtyřikrát přišla o vlastní podání, na returnu uspěla pouze dvakrát. Ve druhé sadě nezískala jediný brejkbol, protihráče naopak dvakrát dovolila brejk.

Ismaning: Macháč končí v singlu, Paulson v deblu
Čeští tenisté dnes v Ismaningu štěstí neměli. Po konci Zdeňka Koláře ve dvouhře vypadl také Tomáš Macháč (108.), kterého překvapivě přehrál hráč startující na divokou kartu Max Hans Rehberg (596.). S domácím tenistou padl po setech 3:6, 4:6, když v zápase neodvrátil ani jeden ze dvou brejkbolů, na returnu se k šanci nedostal. Ve čtyřhře skončil Andrew Paulson, český mladík společně s deblovým parťákem Sačkem nestačil na duo Harris, Santillan 6:2, 6:7(5), 7:10.

Kolář dohrál v prvním kole
Zdeněk Kolář (235.) na challengeru v německém Ismaningu prohrál v úvodním kole singlu. Český tenista ve středu odpoledne nestačil na Robina Haaseho (303.) 4:6, 6:7(6). Kolář během celého zápasu neměl jediný brejkbol, v tiebreaku druhého setu prohrával 1:4. Ztrátu dvou minibrejků sice stáhl, v závěru se však ani jednou nedostal do vedení, nakonec padl po druhém mečbolu soupeře.

Detiuc s Voráčovou končí v úvodním kole
Deblistky Anastasia Detiuc s Renatou Voráčovou vypadly na podniku WTA 250 v rumunské Kluži hned v prvním kole čtyřhry. Při svém premiérovém společném utkání nestačily Češky na druhou nejvýše nasazenou dvojici Ulrikke Eikeriová, Tereza Mihalíková. Favorizovanému norsko-slovenskému duu podlehly za hodinu a půl 4:6 a 6:7(1), ačkoliv vedly ve druhém setu už 4:1.

Svrčina zaskočil v Soulu i Johnsona
Po úvodní výhře nad Christopherem Eubanksem vyzrál Dalibor Svrčina (218.) v jihokorejském Soulu na dalšího favorizovaného Američana. Ve středu si dvacetiletý Čech vyšlápl na Steva Johnsona (115.). Sedmého nejvýše nasazeného účastníka turnaje porazil po druhé třísetové bitvě 6:2, 3:6 a 6:1. Johnson v utkání zničil hned dvě rakety a v závěru dokonce vyfasoval za své nesportovní chování trestný gem.

Do challengerového čtvrtfinále postoupil Svrčina poprvé od domácího podniku v Prostějově, jenž se konal na přelomu května a června. Na tvrdém povrchu si ho na této úrovni zahraje po více než 14 měsících. Soupeřem mu bude Číňan I-ping Wu (135.).

Svrčina postoupil po boku Gengela i v deblu
Po postupu do čtvrtfinále singlu zaznamenal Dalibor Svrčina na challengeru v Soulu výhru i v úvodním kole deblu. V tom spolu s krajanem Markem Gengelem přehráli za pouhých 40 minut 6:3 a 6:2 americko-australskou dvojici Keegan Smith, Aleksandar Vukic. Soupeřům čeští tenisté nenabídli za celé utkání ani jeden brejkbol.

San Diego Open (ženy, USA, 757 900 USD, tvrdý povrch)
Donna Vekičová (CRO, 77.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (22.) 6:3, 6:2

Transylvania Open by Verdino, Kluž (ženy, ROU, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
DETIUC, VORÁČOVÁ – Eikeriová (NOR), Mihalíková (SVK) 4:6, 6:7(1)

Challenger Tour

Seoul Open Challenger, Soul (muži, KOR, 132 800 USD, tvrdý povrch)
DALIBOR SVRČINA (218.) – Steve Johnson (USA, 115.) 6:2, 3:6, 6:1

K. Smith (USA), Vukic (AUS) – GENGEL, SVRČINA 3:6, 2:6

Wolffkran Open, Ismaning (muži, GER, 45 730 EUR, koberec – hala)
ZDENĚK KOLÁŘ (235.) – Robin Haase (NED, 303.) 4:6, 6:7(6)
Max Hans Rehberg (GER, 596.) – TOMÁŠ MACHÁČ (108.) 6:3, 6:4

B. Harris (GBR), Santillan (AUS) – PAULSON, Sačko (UKR) 2:6, 7:6(5), 10:7

2nd W60 EMPIRE Women's Indoor 2022, Trnava (ženy, SVK, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Tayisiya Mordergerová (GER, 616.) – JESIKA MALEČKOVÁ (296.) 4:6, 4:6
ANETA LABOUTKOVÁ (543.) – Rebecca Šramková (SVK, 349.) 2:6, 3:6
Yana Mordergerová (GER, 554.) – LUCIE HAVLÍČKOVÁ (520.) 0:6, 3:6
LINDA KLIMOVIČOVÁ (628.) – Vitalija Ďjačenková (112.) 1:6, 3:6

KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ – Marija Kosťuková (UKR), Svatíková (SVK) 6:2, 6:2
A. Karatančevová, L. Karatančevová (obě BUL) – Daubnerová (SVK), HAVLÍČKOVÁ 0:6, 0:6
T. Mordergerová, Y. Mordergerová (obě GER) – LABOUTKOVÁ, MARKOVÁ 6:4, 3:6, 10:8

FTT Jasmin Open, Monastir (ženy, TUN, 60 000 USD, tvrdý povrch)
Nugrohová (INA), Wei (CHN) – HINDOVÁ, VLČKOVÁ 6:1, 6:4

Open Féminin 50, Cherbourg-en-Cotentin (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Emeline Dartronová (FRA, 560.) – BARBORA PALICOVÁ (244.) 4:6, 0:3 skreč