Denní menu, 1.10.2022: Krejčíková je poprvé od ledna ve finále! Detiuc s Kolodziejovou slaví titul

Barbora Krejčíková na estonském turnaji v Tallinnu odehrála v sobotu své druhé semifinále v sezoně a opět přetavila svou účast mezi nejlepší čtyřkou v postup do finále. Do nedělního souboje o titul prošla přes Švýcarku Belindu Bencicovou. Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová vybojovaly na turnaji v italské Parmě premiérový titul na okruhu WTA. V Ostravě se rozehrála kvalifikace turnaje kategorie WTA 500. Zdeněk Kolář vybojoval v Lisabonu svůj čtvrtý letošní deblový titul z okruhu ATP Challenger Tour.

Krejčíková postoupila v Tallinnu do finále!
Česká tenistka Barbora Krejčíková (27.) zvládla dramatické a takřka tři a půl hodiny trvající semifinále na turnaji WTA v Tallinnu a zahraje si ve svém prvním finále od lednové akce v Sydney. V sobotním utkání zdolala světovou čtrnáctku Belindu Bencicovou 6:7(5), 7:6(2), 6:2 a bude moci usilovat o první turnajovou trofej od loňského Livesport Prague Open.

Ve finále se může těšit na střetnutí s vítězkou zápasu mezi Anett Kontaveitovou (4.) a Kaiou Kanepiovou (32.).

Více se utkání věnujeme zde.

Detiuc s Kolodziejovou vybojovaly titul na okruhu WTA!
Životního úspěchu dosáhly české tenistky Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová! Na turnaji WTA v Parmě zvládly v sobotu semifinále, poprvé v kariéře pronikly do finále na nejvyšším okruhu a navrch v odpoledním klání vybojovaly také premiérový titul! Nizozemsko-slovinskou dvojici Arantxu Rusovou a Tamaru Zidanšekovou porazily 1:6, 6:3, 10:8.

Kolář vybojoval čtvrtý titul v této sezoně
Zdeněk Kolář slaví zisk už čtvrté letošní deblové trofeje na okruhu ATP Challenger Tour. Na turnaji v Lisabonu se spolu s Goncalem Oliveirou prosadili ve finálovém utkání proti druhým nasazeným Vladyslavovi Manafovovi a Olegovi Prihodkovi, které porazili 6:1, 7:6(4).

Šalková v Otočci skončila ve čtvrtfinále
Dominice Šalkové (346.) se nepovedlo na turnaji ITF ve slovinském Otočci vyzrát na třetí nasazenou Irinu Chromačevovou (252.) a končí ve čtvrtfinále. S ruskou tenistkou prohrála 4:6, 3:6 a nepomohly jí ani tři brejky. V průběhu utkání totiž čelila hned 15 brejkbolům a šestkrát ztratila podání.

Pučálka získal premiérový titul
Dvacetiletý Jan Pučálka a o rok starší Alexander Maggs z Velké Británie, kteří doposud nikdy nefigurovali na žebříčku ATP ve dvouhře či čtyřhře, slaví překvapivý titul na turnaji ITF v americkém Albuquerque. Česko-britská dvojice, která startovala na základě divokých karet, porazila řecko-argentinský Demetrise Azoídese a Franca Ribera dvakrát 7:5.

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (27.) – Belinda Bencicová (SUI, 14.) 6:7(5), 7:6(2), 6:2

Parma Ladies Open (ženy, ITA, 251 750 USD, antuka)
Kaniaová-Choduňová (POL), VORÁČOVÁ – DETIUC, KOLODZIEJOVÁ 6:1, 3:6, 8:10