Denní menu, 30.9.2022: Krejčíková je v Tallinnu bez ztráty setu v semifinále, Muchová těsně podlehla Kanepiové

Barbora Krejčíková postoupila na halovém podniku WTA 250 v Tallinnu do druhého letošního semifinále. Češka neztratila sadu ani při svém třetím turnajovém vystoupení, když tentokrát přehrála 6:3 a 6:4 třetí nasazenou Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou. Na stejném místě absolvovala své premiérové sezonní čtvrtfinále Karolína Muchová, jež nestačila v tiebreaku rozhodujícího setu na Estonku Kaiu Kanepiovou. Zdeněk Kolář rychle postoupil do deblového finále na challengeru v Lisabonu. Další Češi hráli na podnicích ITF. V Prostějově postoupili do finále Daniel Siniakov a Andrew Paulson. Brenda Fruhvirtová zaznamenala na mezinárodním okruhu první porážku od 24. března.

Krejčíková si v Tallinnu zahraje o finále
Barbora Krejčíková (27.) postoupila na halovém podniku WTA 250 v estonském Tallinnu bez ztráty setu do druhého sezonního semifinále. Šestadvacetiletá Češka přehrála v pátek za necelou hodinu a půl 6:3 a 6:4 Beatriz Haddadovou Maiaovou (15.).

S brazilskou vítězkou tří letošních turnajů přišlo pouze jedinkrát o podání. První sada byla vyrovnaná do stavu 3:3. Následně se rodačka z Ivančic u Brna blýskla dvěma brejky v řadě. V páté hře druhého setu přišlo zmíněné jediné zaváhání na servisu, Krejčíková ale dokázala reagovat okamžitým rebrejkem a za stavu 5:4 pak zápas dalším úspěchem na příjmu ukončila.

O finále si bývalá světová dvojka v sobotu zahraje s olympijskou šampionkou a druhou nejvýše nasazenou Švýcarkou Belindou Bencicovou (14.).

Muchová po velké bitvě končí
Pouhé dva míčky od postupu do semifinále byla Karolína Muchová (224.), která ve čtvrtfinále turnaje WTA v estonském Tallinnu nakonec těsně prohrála s domácí Kaiou Kanepiovou (32.) po dvou hodinách a 21 minutách 2:6, 6:3 a 6:7(6).

Obě tenistky si ve třetím dějství poctivě strážily servisy, Kanepiová dokonce nečelila brejkbolu (Muchová vymazala tři šance soupeřky). V rozhodujícím tiebreaku nabrala česká reprezentantka manko 2:5 a poté 4:6. Ačkoliv oba mečboly odvrátila, Kanepiová si ziskem následujících dvou výměn zajistila vítězství.

Vítěznou šňůru Brendy Fruhvirtové ukončila Vedderová
Úctyhodná série 27 vyhraných zápasů v řadě je u konce. Vítězka sedmi letošních titulů z okruhu ITF Brenda Fruhvirtová (166.) dohrála na šedesátitisícovém podniku ve španělském San Sebastianu ve čtvrtfinále. V tom patnáctiletá Češka překvapivě nestačila na nenasazenou Evu Vedderovou (242.) z Nizozemska. S o sedm let starší soupeřkou prohrála Fruhvirtová po setech 3:6, 6:2 a 4:6, ačkoliv vedla v rozhodujícím setu po rychlém brejku 2:0.

Kolář si zahraje o deblovou trofej
Zdeněk Kolář na antukovém challengeru v portugalském Lisabonu potvrzuje, že se mu po boku domácího Goncala Oliveiry daří. Česko-portugalský pár přehrál v dnešním semifinále nejvýše nasazené francouzsko-venezuelské duo Manuel Guinard, Luis David Martínez za pouhých 57 minut 6:1 a 6:2, když odvrátil všechny tři brejkboly.

Kolář s Oliveirou si tak vylepšili svou společnou zápasovou bilanci na 14:6 a bok po boku si zahrají už potřetí challengerové finále.

Bejlek skončila ve čtvrtfinále
Sára Bejlek (198.) dohrála na antukové pětadvacítce v italské Santa Margheritě ve čtvrtfinále, kde byla nad její síly po setech 6:1, 2:6 a 5:7 Němka Noma Nohaová Akugueová (307.). Šestnáctiletá Češka sice v rozhodujícím setu vymazala manko 2:5, poté však ztratila dva zbývající gemy napínavého zápasu.

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (27.) – Beatriz Haddadová Maiaová (BRA, 15.) 6:3, 6:4
KAROLÍNA MUCHOVÁ (224.) – Kaia Kanepiová (EST, 32.) 2:6, 6:3, 6:7(6)

Parma Ladies Open (ženy, ITA, 251 750 USD, antuka)
Kaniaová-Choduňová (POL), VORÁČOVÁ – DETIUC, KOLODZIEJOVÁ odloženo

Lisboa Belém Open, Lisabon (muži, POR, 45 730 EUR, antuka)
Guinard (FRA), L. D. Martínez (VEN) – KOLÁŘ, Oliveira (POR) 1:6, 2:6

Open Internacional de San Sebastian (ženy, 60 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (166.) – Eva Vedderová (NED, 242.) 3:6, 6:2, 4:6

BTC Open Otočec 2022 (ženy, SLO, 25 000 USD, antuka)
Sada Nahimanaová (BDI, 264.) – DOMINIKA ŠALKOVÁ (346.) 6:2, 3:6, 9:11

Böhnerová (GER), Rajkovičová (CRO) – Aneyová (USA), A. SISKOVÁ 3:6, 0:6
ŠALKOVÁ, ŠTRUPLOVÁ – Gerlachová (GER), Perrinová (SUI) 4:6, 6:3, 8:10

Semifinále čtyřhry
Gerlachová (GER), Perrinová (SUI) – Aneyová (USA), A. SISKOVÁ 4:5x dohrávka 1.10.

Fortevillage ITF Trophy, Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Noma Nohaová Akugueová (GER, 307.) – SÁRA BEJLEK (198.) 1:6, 6:2, 7:5

ITF M15 Prostějov (muži, CZE, 15 000 USD, antuka)
DANIEL SINIAKOV (1312.) – Tim Handel (GER, 635.) 6:1, 6:4
Maxime Chazal (FRA, 644.) – ANDREW PAULSON (397.) 7:6(5), 1:6, 2:6

JENÍČEK, D. PÁTÝ – Karol (SVK), Kodat (USA) 6:3, 7:6(3)
BARNAT, BOLARDT – JURAJDA, SINIAKOV 6:7(3), 1:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.