Denní menu, 20.9.2022: Plíšková dominovala v Tokiu, Lehečka prohrál v Métách

Karolína Plíšková vstoupila v úterý do turnaje kategorie WTA 500 v Tokiu, když bez potíží vyzrála na Bulharku Isabellu Šinikovovou. Jiří Lehečka, který o víkendu pomohl českému daviscupovému týmu k barážovému vítězství nad Izraelci, nezvládl úvodní kolo na halové akci ATP v Métách proti Finovi Emilu Ruusuvuorimu. Anastasia Detiuc a Miriam Kolodziejová na stopětadvacítce v Budapešti dvakrát odvrátily stav 1:5 i tři mečboly, na postup to nakonec nestačilo. Martin Krumich na challengeru v Janově potrápil favorizovaného Španěla Alberta Ramose-Viñolase.

Češi v akci

Plíšková začala v Tokiu suverénně
Karolína Plíšková (20.) vstoupila do tokijské pětistovky parádně. V japonské metropoli, kde při své poslední účasti v roce 2018 získala titul, přehrála na úvod za 57 minut 6:2 a 6:1 bulharskou kvalifikantku Isabellu Šinikovovou (214.).

V souboji dvou třicetiletých tenistek zvládla favorizovaná Češka v obou sadách ukořistit dva brejky, sama přitom neztratila na centrálním kurtu ani jedno podání. V osmifinále narazí nasazená šestka na Petru Martičovou (46.) z Chorvatska (vzájemná utkání 3:4).

Lehečka v Métách neuspěl
Jiří Lehečka (63.) na halovém turnaji ATP v Métách nenavázal na úspěšnou baráž Davis Cupu proti Izraelcům, kde přispěl k vítězství českého týmu dvěma body. Dvacetiletý tenista podlehl v úvodním kole Moselle Open o tři roky staršímu finskému reprezentantovi Emilu Ruusuvuorimu (51.) po hodině a půl hry dvakrát 4:6.

Lehečka sice v prvním setu obratem dohnal manko brejku a srovnal na 3:3, poté však znovu ztratil podání v deváté hře a tentokrát už na returnu situaci nezachránil. O osudu druhého dějství rozhodl jediný proměněný brejkbol ze třetího gemu.

Krumich byl v Janově blízko senzace
Martin Krumich (419.) byl na velkém antukovém challengeru v italském Janově blízko největšímu skalpu své dosavadní kariéry. Od senzace v podobě výhry nad čtyřicátým hráčem světa Albertem Ramosem-Viñolasem ze Španělska byl devatenáctiletý český kvalifikant vzdálen jediný míč, když měl ve druhém setu mečbol. Vítěz čtyř podniků ATP ho ale těsným vítězným forhendem do rohu kurtu odvrátil. Krumich se pak musel v koncovce druhé sady nechat ošetřit kvůli bolestem zad. V tiebreaku byl viditelně limitován, v krátkém sledu vyrobil i dvě dvojchyby. V rozhodujícím dějství už pak český mladík nezískal ani gem a duel dohrával jen s obrovským sebezapřením. Nejvýše nasazenému soupeři podlehl navzdory parádnímu a nebojácnému výkonu po dvou hodinách a 18 minutách 6:2, 6:7(3) a 0:6.

Detiuc s Kolodziejovou končí v prvním kole
Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou skončily v prvním kole čtyřhry turnaje v Budapešti. Česká dvojice nedokázala najít recept na domácí debl Nagyová, Tóthová, se kterým prohrála 7:6(2), 5:7, 10:12. Detiuc s Kolodziejovou v prvním setu odvrátily stav 1:5, díky silnému závěru nakonec vedly 1:0 na sety. Ve druhém dějství znovu prohrávaly 0:4 a 1:5, opět srovnaly na 5:5, koncovka sady tentokrát patřila soupeřkám. Zápas jako na houpačce došel do superiebreaku, ve kterém Češky vedly 5:2, následně dotahovaly ztrátu 5:7. Ještě stačily odvrátit tři mečboly, čtvrtý se jim už smazat nepodařilo.

Kolář zastavil sérii porážek
Zdeněk Kolář (226.) se po téměř čtvrt roce raduje z výhry ve dvouhře. Český tenista na challengeru Sibiu Open nedal šanci domácí divoké kartě Dragosu Dimaovi (1313.), se kterým si za hodinu a čtvrt poradil 6:2, 6:3. Třetí nasazený turnaje tak uspěl po devíti porážkách v řadě. V osmifinále se utká s Lukášem Kleinem (229.).

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (ženy, 757 900 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (20.) – Isabella Šinikovová (BUL, 214.) 6:2, 6:1

Moselle Open, Méty (muži, FRA, 597 900 EUR, tvrdý povrch – hala)
Emil Ruusuvuori (FIN, 51.) – JIŘÍ LEHEČKA (63.) 6:4, 6:4