Denní menu, 19.9.2022: Malečková nevyužila mečboly proti favoritce. Kopřiva se vrátil porážkou

Kvalifikantka Jesika Malečková byla na antukové akci kategorie WTA 125 v Budapešti opakovaně blízko výhře proti nasazené sedmičce Majar Šarífové, nakonec ale nevyužila 12 mečbolů a padla ve třech setech. Martin Krumich se kvalifikoval na velkém antukovém challengeru v Janově. Vít Kopřiva dohrál v úvodním kole challengeru v portugalské Braze, kde byl nad jeho síly domácí Joao Domingues. Další čeští zástupci hráli na podnicích ITF.

Malečkové nestačilo k výhře ani tucet mečbolů
Jesika Malečková (238.) byla na antukovém turnaji kategorie WTA 125 v Budapešti nesmírně blízko skalpu sedmé nasazené Majar Šarífové (73.). Česká kvalifikantka si ve dvakrát deštěm přerušeném utkání vypracovala ve druhém setu hned dvanáct mečbolů, ani jeden z nich ale nevyužila, aby následně skrze první setbol protivnice sadu ztratila. V té třetí už uhrála jen tři gemy, a prohrála tak s egyptskou favoritkou po třech hodinách a 16 minutách 7:5, 6:7(7) a 3:6.

Krumich se v Janově kvalifikoval do hlavní soutěže
Martin Krumich (419.) na challengeru v Janově nebude chybět v hlavní soutěži. Devatenáctiletý Čech v pondělním dopoledním finále kvalifikace přehrál Luigiho Sorrentina (642.) 6:1, 7:6(9).

Krumich v prvním setu dominoval, menší komplikace měl až v závěru sady, za stavu 5:1 ale odvrátil stav 15:40, využil čtvrtý setbol. Ve druhém dějství dvakrát ztratil náskok brejku, v desátému gemu nedopodával do vítězného konce, za stavu 5:6 musel odvracet dva setboly. Ve zkrácené hře ustál další dvě šance protihráče na ukončení setu, po třetím zužitkovaném mečbolu naopak postoupil do hlavní soutěže.

Mezi nejlepšími Krumich vyzve prvního nasazeného a bývalého 17. hráče žebříčku dvouhry Alberta Ramose-Viñolase (40.).

Budapest Open 125 (ženy, HUN, 115 000 USD, antuka)
JESIKA MALEČKOVÁ (238.) – Majar Šarífová (EGY, 73.) 7:5, 6:7(7), 3:6

AON Open Challenger, Janov (muži, ITA, 134 920 USD, antuka)
MARTIN KRUMICH (419.) – Luigi Sorrentino (ITA, 642.) 6:1, 7:6(9)