Jablonec nad Nisou Open: ženský ITF turnaj ovládla Španělka Romerová Gormazová

Jablonecký ženský ITF turnaj je již pro letošní ročník minulostí, vítězkou dvouhry se stala Španělka Layre Romerová Gormazová, která ve finále přehrála japonskou tenistku Misaki Macudaovou po setech 6:1, 7:6(1). Finálové utkání trvalo hodinu a 36 minut.

Španělka nastoupila do zápasu velmi suverénně a první set vyhrála poměrem 6:1 za pouhých 24 minut. Druhá sada byla mnohem vyrovnanější, devatenáctiletá Romerová Gormazová dokonce dvakrát ztrácela jeden brejk, ale v obou případech okamžitě zareagovala re-brejkem. Rozhodoval tedy nakonec až tiebreak, který už jasně ovládla španělská hráčka.

Pro Romerovou Gormazovou se jedná o třetí vyhraný titul v řadě, a celkově je to její šestý vyhraný singlový turnaj v kariéře. Japonka si bude muset na svou první singlovou trofej ještě počkat, sérii českých turnajů ale může hodnotit pozitivně, kromě dnešního finále hrála ještě semifinále v Praze a ve Frýdku-Místku.

Jablonec nad Nisou Open (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)