Přátelské setkání na vysoké úrovni. Kaderka v Praze přivítal prezidenta FIBA Europe

- Marek Bartošík

Vzhledem k aktuálně konanému mistrovství Evropy v basketbalu mužů dorazil do Prahy prezident Evropské basketbalové federace (FIBA Europe) Turgay Demirel, který se dnes setkal s prezidentem Českého tenisového svazu a Tennis Europe Ivo Kaderkou. Oba zkušení šéfové evropských federací probrali klíčová témata, jež aktuálně rezonují ve sportovním světě.

„Bylo to zdvořilostní, přátelské setkání dvou představitelů významných evropských sportů. Strávili jsme spolu moc příjemnou půlhodinku v pražském Hiltonu. Přivítal jsem ho a řekl jsem mu, že mu hrozně držím palce, aby šampionát dobře dopadl a že Češi pro to určitě udělali maximum,“ vyprávěl prezident ČTS a Tennis Europe Ivo Kaderka.

Pětašedesátiletý Turgay Demirel, který stál v letech 1992–2015 v čele Turecké basketbalové federace a od roku 2014 je prezidentem FIBA Europe, navštívil Prahu proto, že se tam od 1. září koná evropský šampionát basketbalistů (oficiálně EuroBasket 2022). Česká republika tuto významnou akci spolupořádá s Německem, Itálií a Gruzií.

„Povídali jsme si například o legislativě, financování, výchově mládeže a našem vztahu k Mezinárodnímu olympijskému výboru, který by měl sloužit rozvoji sportu. Dotkli jsme se i složité situace v Evropě kvůli válečnému napětí,“ přiblížil Kaderka, jenž je prezidentem Tennis Europe od předloňského podzimu.

„V zásadních věcech jsme se shodli. Zkušenosti, které oba máme, jsou velmi podobné. Jsme domluveni, že když bude možnost, vždy se rádi uvidíme,“ doplnil Kaderka.