US Open: Krejčíková nestačila na Kruničovou. Český mužský tenis přišel o poslední zástupce

Po divokém úterním programu, který přinesl zápasy hned osmi českých singlistů, byl ten středeční poněkud skromnější. Ve dvouhře se představila pouze Barbora Krejčíková, která podlehla ve třech setech Srbce Alexandře Kruničové. Rozjely se ale také hlavní soutěže čtyřher. V mužském deblu hned v prvním kole dohráli Jiří Lehečka s Jiřím Veselým, v ženské čtyřhře pak skončila také Tereza Martincová po boku Alexandry Panovové.

Krejčíková loňské čtvrtfinále nezopakuje
Barbora Krejčíková (23.) končí na US Open ve 2. kole. Česká tenistka v něm podlehla Srbce Alexandře Kruničové (96.), a to za hodinu a padesát minut po setech 6:2, 4:6 a 2:6.

Úvodní set rodačka z Ivančic zvládla skvěle, soupeřku takřka k ničemu nepustila a za 31 minut se ujala vedení. V následující sadě Krejčíková nikterak výrazněji nepovolila, jenže tenistka pocházející z Moskvy přestala chybovat. V prvním setu zahrála jen čtyři winnery, v tom druhém jich bylo hned o devět více. Průběh dějství zlomil pátý gem, ve kterém Kruničová vzala své sokyni servis a následně sadu bez větších potíží dopodávala.

Rozhodující set sliboval vyrovnanou bitvu, nicméně té se diváci ve Flushing Meadows nedočkali. Od stavu 2:2 na kurtu dominovala jen jedna tenistka – a to ta srbská. Barbora Krejčíková tedy nezopakuje úspěšný loňský ročník, kdy se jí podařilo v New Yorku dokráčet mezi osmičku nejlepších hráček.

„Určitě musela ve druhém setu přidat, musela něco změnit. Bohužel se tam utkání zlomilo. I ve třetím setu jsem si vytvořila příležitosti, jenže jsem je neuhrála," řekla Krejčíková.

Martincová dohrála také ve čtyřhře
Po prohře v prvním kole singlu se Tereza Martincová rozloučila s US Open taktéž ve čtyřhře. Po boku Alexandry Panovové podlehla v úvodní rundě argentinsko-egyptské dvojici Podoroská, Šarífová, a to přesně za dvě hodiny po sadách 5:7, 6:7(2). Češka s Ruskou mohly utkání zdramatizovat ve druhém setu, jenže ani jeden ze čtyř setbolů za stavu 5:4 neproměnily.

Český mužský tenis na US Open končí
Jediní zástupci českého tenisu v pavouku mužské čtyřhry na US Open dohráli. Pár Jiří Lehečka a Jiří Veselý nestačil v úvodním kole amerického grandslamu na domácí Nathaniela Lammonse s Jacksonem Withrowem, jimž podlehl za hodinu a 11 minut po setech 4:6, 4:6.

Lehečka s Veselým se za celý zápas prodrali pouze k jednomu brejkbolu, který ale nevyužili a Američanům k vítězství stačilo dosáhnout jednoho brejku v obou sadách. Působení českých mužských tenistů tím na závěrečném grandslamu sezony skončilo.

„Soupeři hráli dobře, výborně podávali. Dvakrát nás brejkli, trochu smolně, vždy v závěru setů. Nemohli jsme se dostat do returnu, ale oni opravdu předvedli kvalitní deblový tenis. I kvůli tomu, že moc čtyřhru nehrajeme, se nám to dnes nesešlo,“ okomentoval porážku Jiří Veselý.

Williamsová vyřadila světovou dvojku
Serena Williamsová (605.) ovládla bitvu s Estonkou Anett Kontaveitovou (2.), kterou v bouřlivé atmosféře 2. kola US Open porazila za dvě hodiny a 27 minut po setech 7:6(4), 2:6 a 6:2. Ve třetí rundě americká tenistka narazí na Australanku Ajlu Tomljanovicovou (46.), přemožitelku Karolíny Muchové.

Sakkariová nečekaně končí na raketě Wang
Světová trojka Maria Sakkariová překvapivě končí na US Open už ve druhém kole! Řecká tenistka prohrála s Číňankou Si-jü Wang (75.) po téměř tříhodinové bitvě 6:3, 5:7, 5:7.

Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 115.) – Šuaj Čang (CHN, 36.) 5:7, 1:6
Elena Gabriela Ruseová (ROU, 101.) – Cori Gauffová (USA, 12.) 2:6, 6:7(4)
Jevgenija Rodinová (-) – Ajla Tomljanovicová (AUS, 46.) 6:1, 2:6, 5:7
Leylah Annie Fernandezová (CAN, 14.) – Ljudmila Samsonovová (35.) 3:6, 6:7(3)
Serena Williamsová (USA, 605.) – Anett Kontaveitová (EST, 2.) 7:6(4), 2:6, 6:2
Beatriz Haddad Maiaová (BRA, 15.) – Bianca Andreescuová (CAN, 48.) 2:6, 4:6

2. kolo dvouhry mužů
Pablo Carreňo-Busta (ESP, 15.) – Alexander Bublik (KAZ, 47.) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(5)
Andy Murray (GBR, 51.) – Emilio Nava (USA, 203.) 5:7, 6:3, 6:1, 6:0
Hugo Grenier (FRA, 119.) – Matteo Berrettini (ITA, 14.) 6:2, 1:6, 6:7(4), 6:7(7)
Nick Kyrgios (AUS, 25.) – Benjamin Bonzi (FRA, 50.) 7:6(3), 6:4, 4:6, 6:4
Tim Van Rijthoven (NED, 117.) – Casper Ruud (NOR, 7.) 7:6(4), 4:6, 4:6, 4:6
Tommy Paul (USA, 34.) – Sebastian Korda (USA, 52.) 6:0, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4
Jack Draper (GBR, 53.) – Felix Auger-Aliassime (CAN, 8.) 6:4, 6:4, 6:4
Daniil Medveděv (1.) – Arthur Rinderknech (FRA, 58.) 6:2, 7:5, 6:3