Brenda Fruhvirtová slaví šestý letošní titul, v Brunšviku naprosto dominovala

- Petr Sumbal

Brenda Fruhvirtová ovládla už šestý letošní turnaj kategorie ITF, když opanovala finále v německém Brunšviku. Česká tenistka na celém turnaji neztratila ani set a ve finále porazila Němku Nomu Nohaovou Akugueovou 6:3, 6:1.

Brenda Fruhvirtová letos oplývá fantastickou formou. Celkem se zúčastnila deseti turnajů ITF a z toho šest, tedy více než polovinu, vyhrála. Její vítězná série už aktuálně čítá dvacet utkání, během nichž patnáctiletá tenistka prohrála jen jeden set.

V Brunšviku Fruhvirtová neměla konkurenci, o čemž svědčí i její finálové vítězství 6:3, 6:1 nad Nomou Nohaovou Akugueovou, které trvalo pouhou hodinu a 6 minut. Česká tenistka v zápase sice čelila pěti brejkbolům, ale o podání ani jednou nepřišla. Sama naopak z pěti příležitostí na brejk využila hned čtyři.

Podobně dominantním stylem procházela Fruhvirtová celým turnajem. V prvním kole zdolala o dva roky starší domácí tenistku Helenu Buchwaldovou (-) dvakrát 6:1, v osmifinále ztratila jen o jeden gem víc (6:2, 6:1) s Italkou Nuriou Brancacciovou (436.).

Ve čtvrtfinále si mladší ze sester Fruhvirtových poradila s polskou tenistkou Weronikou Falkowskou (288.), kterou porazila 6:4, 6:2. V semifinále se pak zapotila ještě méně, když v něm porazila Němku Julii Middendorfovou (483.) hladce 6:2, 6:0.

Za vítězství v Brunšviku obdrží Fruhvirtová do žebříčku WTA 50 bodů a opět si vylepší své žebříčkové postavení.

BTHC Womens Open, Brunšvik (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
BRENDA FRUHVIRTOVÁ (271.) – Noma Nohaová Akugueová (GER, 404.) 6:3, 6:1