IBG Prague Open: Vítězem pražského challengeru se stal Ukrajinec Krutych

Antukový challenger IBG Prague Open, který se hrál na pražských Spojích, už zná svého vítěze! Stal se jím 22letý Ukrajinec Oleksij Krutych (271.), který porazil 27letého německého tenistu Lucase Gercha (383.) po setech 6:3, 6:7(2), 6:2.

Ukrajinský tenista Oleksij Krutych slaví své vůbec první vítězství na turnaji kategorie challenger v kariéře. Ve finále turnaje IBG Prague Open porazil Němce Lucase Gercha 6:3, 6:7(2), 6:2.

Klíčový okamžik prvního setu se odehrál v jeho šestém gemu, kdy Krutych na třetí pokus využil brejkbol a dostal se tak do vedení 4:2. Náskok jednoho brejku už si mladý Ukrajinec udržel až do konce setu, na jehož ukončení nakonec potřeboval čtyři setboly.

Vyrovnaný druhý set dospěl až do tiebreaku, který naopak vyšel mnohem lépe Gerchovi. V rozhodujícím setu se pak bojovalo o to, který z finalistů si připíše do svého rejstříku úspěchů premiérové vítězství na challengeru. Úspěšnější byl nakonec Krutych, jenž vyhrál závěrečnou sadu 6:2.

IBG Prague Open, Praha (muži, CZE, 32 160 EUR, antuka)
Lucas Gerch (GER, 383.) – Oleksij Krutych (UKR, 271.) 3:6, 7:6(2), 2:6