Denní menu, 20.8.2022: Kvitová je v Cincinnati ve finále, v Polsku uspěl Macháč

Petra Kvitová na turnaji v Cincinnati vybojovala postup do druhého finále v této sezoně. V semifinále porazila ve třech setech domácí Madison Keysová. Tomáš Macháč na challengeru v Grodzisk Mazowieckim splnil roli favorita v semifinálovém souboji s Tunisanem Skanderem Mansourim. Brenda Fruhvirtová se po týdnu dostala do dalšího finále na okruhu ITF, tentokrát na pětadvacítce v Maďarsku. Hned dva české páry se radují ze zisků titulů na okruhu ITF.

Kvitová je v Cincinnati poprvé ve finále
Česká tenistka Petra Kvitová (28.) si zahrála na turnaji WTA v Cincinnati potřetí v semifinále a vůbec poprvé se jí povedlo projít do souboje o titul! V sobotním utkání porazila domácí Madison Keysovou (24.) po obratu 6:7(6), 6:4, 6:3. Na americkém turnaji si v neděli zahraje o jubilejní 30. titul.

Více se utkání věnujeme zde.

Macháč je bez ztráty setu ve finále v Polsku
Challenger v polském Grodzisku Mazowieckim zastihl Tomáše Macháče (158.) ve skvělé formě! Český tenista zvládl i čtvrtý zápas v řadě bez ztráty setu a postoupil do finále po vítězství 6:4, 7:5 nad Tunisanem Skanderem Mansourim (299.).

Formu potvrdil Macháč zejména ve druhém setu, kdy se dostal do ztráty 3:5, ale okamžitým rebrejkem se nadechl k obratu a čtyřmi gemy v řadě utkání zakončil. Ve finále se utká v neděli se 157. hráčem světa Či-čenem Čangem z Číny.

Rikl s Vocelem pokořili nasazené jedničky
Turnaj ve švédském Malmö se dočkal českých šampionů. Na tamní patnáctce dokázali ve čtyřhře vybojovat titul Patrik Rikl s Matějem Vocelem, kteří ve finále porazili nasazené jedničky Filipa Bergeviho a Micka Veldheera 6:4, 3:6, 10:7.

Pro Rikla s Vocelem, kteří spolu odehráli letos už pátý společný turnaj, se jedná o druhý titul během této sezony.

Celkově Rikl vybojoval osmý deblový titul v kariéře, Vocel se radoval ve čtyřhře už podesáté.

Jurajda se Siniakovem slaví premiérové tituly
Dvojice devatenáctiletých českých tenistů Adam Jurajda a Daniel Siniakov uspěla na turnaji ITF v německém Überlingenu a v sobotním finále porazila druhé nasazené Němce Tima Handela a Petera Hellera 6:4, 7:5. Jurajda i Siniakov vybojovali své vůbec první profesionální tituly v kariéře.

Fruhvirtová je po týdnu znovu ve finále
Brenda Fruhvirtová (318.) na turnajích ITF dál řádí. Po týdnu, kdy vybojovala titul ve švédském Danderydu, se probojovala také do finále na další pětadvacítce v maďarském Mogyoródu. V semifinále, které narušil déšť, hladce porazila Rumunku Miriam Biancu Bulgaruovou (429.) 6:2, 6:1.

Rosol si zahraje o titul v Muttenzu
Lukáš Rosol (336.) na pětadvacítce ve švýcarském Muttenzu dokázal vybojovat postup do finále. V sobotním semifinálovém utkání si poradil s domácím Damienem Wengerem (436.), kterého porazil 6:1, 6:4. O titul si v neděli zahraje s až 1100. hráčem světa Maximem Morou.

Klimovičová prošla v Bydhošti do finále
Linda Klimovičová (825.) úspěšně otočila skóre semifinálového zápasu s Katarinou Kužmovou (728.) a postoupila v polské Bydhošti do finále! Se slovenskou tenistkou prohrávala už 3:6, 3:5, ale v klíčových okamžicích se jí povedlo skóre dorovnat a vyhrát druhý set v tiebreaku.

Ve třetí sadě naopak sice ztratila vedení 5:2, ale v koncovce zápasu se jí povedl ještě jeden brejk a nakonec zvítězila 3:6, 7:6(5), 7:5.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 527 250 USD, tvrdý povrch)
Madison Keysová (USA, 24.) – PETRA KVITOVÁ (28.) 7:6(6), 4:6, 3:6

Kozerki Open, Grodzisk Mazowiecki (muži, POL, 67 960 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (158.) – Skander Mansouri (TUN, 299.) 6:4, 7:5