Svijany Open: Paulson vybojoval postup do osmifinále. Nouza se kvalifikoval do hlavní soutěže

Liberecký antukový challenger pokračuje dalším hracím dnem. Pondělí odstartovaly finálové kvalifikační souboje, ve kterých se představil i Petr Nouza. Český hráč vybojoval postup do hlavní soutěže proti Němci Sebastianu Fanselowi. Následovaly zápasy 1. kola, ve kterých Andrew Paulson zvládl náročnou třísetovou bitvu s Olexijem Krutychem a postoupil do osmifinále.

Dvacetiletý Paulson vybojoval v hlavní soutěži na challengeru své druhé vítězství v kariéře. Poprvé se v hlavním turnaji na tomto okruhu prosadil už v roce 2020 v Praze, kde zvládl jedno kolo po výhře nad Filipem Horanským. Od té doby se prosazoval pouze na ITF, kde doposud ukořistil tři turnajové trofeje.

V Liberci měl český hráč blízko k vítězství už ve druhém setu. Napřed ovšem neudržel vedení 4:2 a posléze v tiebreaku neproměnil mečbol. I přes porážku ve druhém dějství však dokázal zůstat koncentrovaný, nenechal se rozhodit a ve třetím setu strhnul vítězství na svou stranu i díky brejkům ve třetím a sedmém gemu.

Během pondělního programu také vyvrcholily kvalifikační boje. Velkého úspěchu v bojích o hlavní soutěž dosáhl Petr Nouza, který porazil 4:6, 6:3, 7:6(8) kvalifikační čtyřku Sebastiana Fanselowa, 277. hráče světa, proti němuž dokonce čelil v rozhodujícím tiebreaku jednomu mečbolu.

Svijany Open, Liberec (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
Jišaj Oliel (ISR, 320.) – Lucas Gerch (GER, 381.) 6:4, 6:4
Lukas Neumayer (AUT, 347.) – Mathieu Perchicot (FRA, 456.) 6:4, 6:4
Vitalij Sačko (UKR, 285.) – Giovanni Mpetshi Perricard (FRA, 493.) 1:6, 4:6
Sebastian Fanselow (GER, 277.) – PETR NOUZA (674.) 6:4, 3:6, 6:7(8)
Sumit Nagal (IND, 552.) – Oleg Prihodko (UKR, 353.) 7:5, 6:3
Denis Jevsejev (KAZ, 264.) – Matthias Bachinger (GER, 416.) 1:6, 6:3, 7:5

Olexij Krutych (UKR, 275.) – ANDREW PAULSON (415.) 3:6, 7:6(10), 4:6
Timofey Skatov (KAZ, 245.) – Nuno Borges (POR, 106.) 1:6, 3:6