Denní menu, 29.7.2022: Bouzková s Noskovou jsou v Praze v semifinále, Malečková řádí ve Varšavě

Oči českých tenisových fanoušků byly v pátek upřeny především na turnaj WTA Livesport Prague Open, kde vybojovaly postup do semifinále Linda Nosková a Marie Bouzková. V sobotu je tak čeká vzájemné derby o místenku ve finále. Jesika Malečková na varšavském BNP Paribas Poland Open vybojovala postup do premiérového semifinále čtyřhry na okruhu WTA. Lukáš Rosol postoupil do deblového finále na challengeru v italském San Benedettu. Další Češi hráli na podnicích ITF.

Malečková je poprvé v deblovém semifinále na WTA
Jesika Malečková dokonale využívá toho, že se v posledních týdnech snaží prosadit na okruhu WTA. Ve čtyřhře totiž vítězka hned 16 turnajů ITF vybojovala své premiérové semifinále na nejvyšším okruhu. Povedlo se jí to v polské Varšavě po boku domácí Maji Chwaliňské, po jejímž boku letos triumfovala na šedesátce v Istanbulu. Česko-polský pár v pátek zvítězil po setech 6:3, 4:6, 10:6 nad rumunsko-francouzskou dvojicí Bogdanovou, Mladenovicovou.

Klimovičová je počtvrté v sezoně v semifinále
Osmnáctiletá Linda Klimovičová (876.) dál pokračuje ve snaze stoupat žebříčkem WTA a na turnaji v rakouském Kottingbrunnu vybojovala postup už do svého čtvrtého letošního semifinále na okruhu ITF. Česká tenistka si poradila v náročné dvouapůlhodinové bitvě s Italkou Alessandrou Mazzolaovou (1235.) po setech 6:3, 4:6, 6:4.

V Lodži prošel do semifinále Nouza, Duda končí
Čtvrtfinálový program na turnaji ITF v Lodži přinesl poloviční úspěšnost českých tenistů. Petr Nouza (667.) v dopoledním utkání porazil Němce Marcela Zielinskiho (1867.) po setech 6:0, 1:6, 6:1 a postoupil do semifinále. Turnaj naopak skončil pro Filipa Dudu (899.), jenž nestačil na favorizovaného Pawla Ciase (457.), se kterým prohrál dvakrát 3:6. Nouza se probojoval i do finále čtyřhry.

Paroulek v Novém Sadu ztratil jen dva gemy
Srbský turnaj v Novém Sadu zatím vychází Tadeášovi Paroulkovi (977.) na jedničku. Úspěšný kvalifikant nezaváhal ani ve čtvrtfinálovém utkání, v němž rozdrtil Černohorce Rrezarta Cungu (717.) dvakrát 6:1 a zahraje si první semifinále od srpna 2019.

Rosol s Maroszánem v deblu odvraceli mečbol a otočili téměř ztracený zápas
Lukáš Rosol postoupil do svého prvního challengerového finále ve čtyřhře v letošní sezóně. Spolu s Maďarem Fabiánem Maroszánem v San Benedettu prohrávali s Italy Arnaldim a Passarem již 6:7(2), 1:4 a 15:40, ale Maroszán nakonec servis i s pomocí dvou vítězných Rosolových volejů zachránil a česko-maďarské dvojici se nakonec podařilo zápas dostat až do tiebreaku. V něm za stavu 5:6 odvraceli na returnu mečbol, ale těžkou situaci zvládli. Rosol si při mečbolu soupeře stěžoval na opilého italského fanouška za plotem, následně však na returnu uspěl. V supertiebreaku pak Rosol s Mároszanem od stavu 7:7 vyhráli tři míče v řadě a ve finále je čeká ukrajinská dvojice Vladyslav Manafov, Oleg Prihodko. Vítězové si rozdělí 2670 amerických dolarů.

BNP Paribas Poland Open, Varšava (ženy, POL, 251 750 USD, antuka)
Čtvrtfinále čtyřhry
Bogdanová (ROU), Mladenovicová (FRA) – Chwaliňská (POL), MALEČKOVÁ 3:6, 6:4, 6:10

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 251 750 USD, tvrdý povrch)