Denní menu, 24.6.2022: Kvitová vybojovala první finále od loňského března!

Petře Kvitové se v semifinále Eastbourne vydařila odveta za nedávný turnaj v Birminghamu, proti Brazilce Haddadové Maiaové zvítězila 7:6(5), 6:4. Poprvé po patnácti měsících se tak představí ve finále. Na turnaji nižší kategorie ve švýcarském Klostersu ve dvouhře uspěly všechny tři Češky, tedy Brenda Fruhvirtová, Michaela Bayerlová a Barbora Palicová, Fruhvirtová se navíc přes Bayerlovou dostala do finále deblu.

Kvitová v Eastbourne vybojovala finále!
Zahraje si o titul! Petra Kvitová (31.) v pátečním odpoledním semifinále dvouhry v Eastbourne přehrála Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou (29.) 7:6(5), 6:4, díky čemuž se poprvé od loňského března představí ve finále.

Utkání se podrobně věnujeme zde.

Rikl s Vocelem postoupili do finále čtyřhry
Patrik Rikl s Matějem Vocelem při třetím společném startu podruhé postoupili do finále čtyřhry. V pátečním semifinále turnaje nižší kategorie v nizozemském Alkmaaru porazili třetí nasazený debl Jans, Lootsma po hodině a devětačtyřiceti minutách 6:7(6), 6:4, 10:5.

Šafářová ve čtyřhře vypadla v semifinále
Zdena Šafářová podruhé v řadě skončila v semifinále čtyřhry. Osmnáctiletá česká tenistka a její deblová parťačka Nikol Palečeková na turnaji nižší kategorie v tuniském Monastiru nestačily na čtvrtý nasazený pár Hosokiová, Šimizuová 2:6, 4:6.

Brenda Fruhvirtová v semifinále čtyřhry smetla Bayerlovou
Brenda Fruhvirtová se hned při své druhé účasti ve čtyřhře prodrala do finále. Česká talentovaná tenistka společně s parťačkou Miriam Bulgaruovou v semifinále smetla debl Michaela Bayerlová, Dia Evtimovová 6:1, 6:2.

Kvalifikantka Hrdinková je poprvé v semifinále
Denise Hrdinková (1392.) pokračuje ve své krasojízdě! Osmnáctiletá česká tenistka na turnaji nižší kategorie v rumunské Bukurešti postoupila už do semifinále, v pátečním čtvrtfinále dvouhry porazila Joanu Konstantinovovou (-) 7:5, 6:3. Hrdinková před tímto turnajem nikdy nepostoupila do osmifinále, do hlavní soutěže se musela dostat přes tříkolovou kvalifikaci.

Klosters: Do semifinále pronikla i Palicová
Turnaj nižší kategorie ve švýcarském Klostersu bude mít tři české semifinalistky ve dvouhře. Po Brendě Fruhvirtové a Michaele Bayerlové v pátek uspěla i Barbora Palicová (421.), na kterou nevyzrála Rumunka Georgia Andreea Craciunová (580.). Mladá Češka ji porazila 6:4, 6:3, o finále dvouhry se utká s Fruhvirtovou.

Šalková skončila na raketě první nasazené
Dominika Šalková (444.) ve svém třetím letošním čtvrtfinále dvouhry neuspěla. Brzy osmnáctiletá Češka na turnaji v srbské Prokuplje prohrála s nejvýše nasazenou Chorvatkou Tarou Würthovou (319.) hladce 1:6, 2:6.

Bayerlová vyřadila bývalou 69. hráčku světa
Michaela Bayerlová (484.) na "pětadvacítce" ve švýcarském Klostersu navázala na Brendu Fruhvirtovou. Ve čtvrtfinále singlu si překvapivě poradila s někdejší 69. hráčkou žebříčku dvouhry a nasazenou jedničkou Dalilou Jakupovičovou (289.) po setech 6:0, 4:6, 6:4. Bayerlová v prvním semifinále dvouhry od loňského srpna vyzve třetí nasazenou Ninu Potočnikovou (358.).

Brenda Fruhvirtová je bez ztráty setu v semifinále
Brenda Fruhvirtová (394) potřetí v kariéře postoupila do semifinále dvouhry mezinárodního turnaje mezi dospělými. Uplynulý měsíc patnáctiletá tenistka ve čtvrtfinále "pětadvacítky" švýcarského Klostersu přehrála kvalifikantku Emily Seiboldovou (553.) 6:4, 6:1. Na turnaji tak i nadále pokračuje bez ztráty setu.