20. 6. 2022
Rozhovory Grandslam

První Wimbledon a hned přehrát Pospisila? Moc si toho cením, rozplývá se Svrčina

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA – Premiéra snů. Dalibor Svrčina (184.) při svém prvním kariérním zápase na Wimbledonu dospělých uspěl, když v roli outsidera zaskočil Kanaďana Pospisila (125.), kterého porazil za hodinu a 36 minut po setech 6:4 a 6:4. Zajímavostí také je, že zmíněná dvojice se na travnatý grandslam připravovala společně.

Porazil jste bývalého 25. hráče světového žebříčku, který dokázal v deblu dokonce celý Wimbledon ovládnout. Co to pro vás znamená?
Moc si toho cením. Je to můj první dospělý Wimbledon, k tomu výhra nad takovým hráčem, jakým je Vasek Pospisil. Jsem moc rád, že si tu mohu zahrát další zápas.

Co bylo dnes klíčem k úspěchu?
Dobře jsem returnoval, brejkl jsem ho hned čtyřikrát. Vím, že umím hrát velmi dobře na příjmu. On má sice výborný servis, i tak jsem mu ho ale dokázal několikrát vzít, k tomu ještě na trávě. To je schopnost, kterou nemá každý a dost si jí u sebe cením. Samozřejmě musím zapracovat na servisu, hlavně na tom druhém.

Kanaďanovo maximum na travnatém grandslamu je čtvrtfinále z roku 2015. Bylo vidět, že má k tomuto povrchu blízko?
Nebylo pochyb, že je zkušený a ví, co má hrát. Ale dnes bylo dost teplo, míče skákaly výše než normálně. Výměny byly delší, což mi pomohlo, byl jsem podle mého názoru zezadu lepší. Trénovali jsme spolu dva dny zpátky, takže jsem věděl, do čeho jdu.

Znáte se spolu více?
Pozdravíme se, prohodíme pár slov. Vypadá jako fajn kluk, navíc umí dobře česky. Ale neřekl bych, že jsme nějací velcí kamarádi. (usmívá se)

Vy jste před třemi lety na juniorském Wimbledonu dokráčel do čtvrtfinále…
To bylo období, kdy se mi moc nedařilo. Ale v travnaté části sezony jsem to zlomil. Před Wimbledonem jsem tu hrál pár turnajů a byly to tři týdny, které jsem si moc užil.

Je možné, že se tráva stane vaší specialitou?
Měl bych být komplexní hráč. Na nějakém rychlejším hardu se mi nehraje ještě úplně nejlépe. Antuka má u mě stále přednost, ale na trávě mě to baví, takže by to časem mohl být můj oblíbený povrch.

Letos hráči na Wimbledonu nezískávají body do žebříčků. Přemýšlel jste, že byste se do Londýna nevydal?
Ani jsem o tom neuvažoval. Je to Wimbledon, grandslam, který má obrovskou historii. Je to podle mého nejprestižnější turnaj na světě. Je tu také vysoká finanční odměna, na kterou bych při své pozici na žebříčku jinak nedosáhl.

Řekli jsme, že nebudu na trávě hrát žádný turnaj před samotným Wimbledonem, protože bych musel nejspíše přes kvalifikaci. Zůstal jsem tedy na antuce, do Londýna jsme pak přiletěli ve čtvrtek. Za tu dobu jsem se stihl adaptovat a myslím, že ta časová rezerva bohatě stačila.

Dalibor Svrčina

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Pardubická juniorka: Bartoň a Valentová se stali šampiony letošního ročníku

Republikové mistrovství kategorie staršího dorostu vyvrcholilo v pátek finálovými zápasy dvouhry. Dívčí vítězkou republikového šampionátu kategorie staršího dorostu se stala…

Nejprve radost, zakrátko bolest. Monfilse připravilo o možnost obratu zranění

Nepříjemným zraněním skončil v Montréalu zápas mezi Gaelem Monfilsem a Jackem Draperem. Prvně jmenovaný si zkraje druhého setu v jedné z výměn nepříjemně zvrtl kotník a duel pro…

Šwiateková vyhořela v Torontu už na druhé soupeřce. Kdyby nefoukalo, vyhrála bych, řekla

Turnaj National Bank Open, jehož ženská část se letos koná v Torontu, přišel o svou největší favoritku. Světová jednička Iga Šwiateková vypadla na kanadské tisícovce nečekaně už v…

Denní menu, 11.8.2022: Plíšková vyzrála v Torontu i na světovou čtyřku, Muchová v Concordu skrečovala

Karolína Plíšková porazila na National Bank Open v Torontu ve třech setech světovou čtyřku Marii Sakkariovou z Řecka. Poslední česká zástupkyně na turnaji tak postoupila už do…

Užití kokainu mu zhatilo cestu do první stovky světa. Kolumbijský tenista byl suspendován na 14 měsíců

Měl nakročeno k tomu, aby se stal členem elitní světové stovky ve čtyřhře. Místo toho bude až do února 2023 bez tenisu. Kolumbijec Alejandro Gomez se provinil užitím kokainu a byl…

Otočil se k Rusku zády, nařkl jej politik. Medveděv se snaží protlouct skrz nenávist z obou stran

Pozice světové jedničky Daniila Medveděva není jednoduchá. Na jedné straně mu je mnohými vyčítáno, že jako ruský tenista by neměl vůbec na tenisových turnajích být. Na straně…

Další články