Denní menu, 7.6.2022: Lehečka nestačil na Kyrgiose. Veselý padl ve třech tiebreacích

Jiří Lehečka si na podniku ATP v německém Stuttgartu odbyl svou kariérní premiéru na travnatém povrchu. Soupeřem mu byl jeho žebříčkový soused Nick Kyrgios z Austrálie, s nímž ve dvou setech prohrál. Pětice Čechů se představila na challengerech. Na trávě v Nottinghamu skončil Jiří Veselý, kterého porazil domácí Brit Peniston. Na bratislavské antuce postup do osmifinále vybojovali Vít Kopřiva a Dalibor Svrčina. Další "naši" budou hrát na turnajích ITF.

Lehečka na skvěle servírujícího Kyrgiose nestačil
Jiří Lehečka (79.) má za sebou svou premiéru na travnatém turnaji mezi profesionály. V německém Stuttgartu mu ovšem příliš nepřál los a v prvním kole si musel zahrát s Nickem Kyrgiosem (78.). Proti výborně servírujícímu Australanovi se prosadit nedokázal a po porážce 6:7(3), 3:6 končí.

Více se utkání věnujeme zde.

Veselý padl ve třech tiebreacích
Náročný, více než tříhodinový, zápas má za sebou Jiří Veselý (76.). Na challengeru v anglickém Nottinghamu se rval o postup do osmifinále s domácím Ryanem Penistonem (197.), překvapivě však končí už v prvním kole. V duelu, v němž klíčovou roli hrál servis, si v tiebreaku třetího setu dokonce vypracoval mečbol, jenže ho využít nedokázal a nakonec prohrál 7:6(7), 6:7(5), 6:7(6).

Bratislava: Svrčina porazil čtvrtého nasazeného
Skvěle rozehrál challenger v Bratislavě Dalibor Svrčina (173.). Finalista z turnaje v Prostějově si v úvodním kole slovenského podniku poradil s domácím Andrejem Martinem. Čtvrtého nasazeného porazil za 80 minut hry ve dvou setech 6:3, 6:4. Ve druhé sadě sice dvakrát přišel o výhodu brejku, ale s obtížemi se popasoval náramně. V deváté hře prorazil znovu Martinův servis a následně přes shodu utkání zakončil.

Kopřiva ve dvou tiebreacích udolal soupeře
Vít Kopřiva (146.), který v sobotu triumfoval na challengeru v Prostějově, navázal na svůj úspěch také v úvodním kole turnaje v Bratislavě. Sedmý nasazený zvládnul souboj s Brazilcem Danielem Dutrou Da Silvou (238.), kterého porazil 7:6(7) a 7:6(4). V prvním setu přitom čelil třem setbolům a ve druhé sadě dokonce prohrával 2:4. V obou případech však problémy zažehnal a může se na Slovensku těšit na osmifinále.

Kolář dohrál v prvním kole
Pátý nasazený Zdeněk Kolář (117.) se po Prostějově nedokázal prosadit ani na challengeru v Bratislavě. V utkání prvního kola prohrál český tenista s Italem Riccardem Bonadiem (232.) ve dvou setech 2:6, 2:6.

Rosol končí v prvním kole
Jiří Rosol (260.) na challengeru v Bratislavě dohrál v prvním kole. V utkání s Tchajwancem Chunem Hsinem Tsengem (104.) prohrál dvakrát 4:6.

BOSS Open, Stuttgart (muži, GER, 769 645 EUR, tráva)
JIŘÍ LEHEČKA (79.) – Nick Kyrgios (AUS, 78.) 6:7(3), 3:6

Libema Open, Hertogenbosch (ženy, NED, 251 750 USD, tráva)
V. Kuděrmetovová, Mertensová (BEL) – Lohoffová (GER), VORÁČOVÁ odloženo

Rothesay Open Nottingham (muži, GBR, 134 920 EUR, tráva)
Ryan Peniston (GBR, 197.) – JIŘÍ VESELÝ (76.) 6:7(7), 7:6(5), 7:6(6)

Kooperativa Bratislava Open (muži, SVK, 67 960 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (146.) – Daniel Dutra Da Silva (BRA, 238.) 7:6(7), 7:6(4)
ZDENĚK KOLÁŘ (117.) – Riccardo Bonadio (ITA, 232.) 2:6, 2:6
DALIBOR SVRČINA (173.) – Andrej Martin (SVK, 158.) 6:3, 6:4
LUKÁŠ ROSOL (260.) – Chun Hsin Tseng (TPE, 104.) 4:6, 4:6

W60 Pörtschach (ženy, AUT, 60 000 USD, antuka)
Tena Lukasová (CRO, 215.) – ANNA SISKOVÁ (256.) 6:0, 6:2
Nicole Fossaová Huergová (ITA, 539.) – MICHAELA BAYERLOVÁ (500.) 4:6, 7:6(6), 5:7
TEREZA SMITKOVÁ (290.) – Weronika Falkowská (POL, 323.) 3:6, 3:6

Klaffnerová, Krausová (obě AUT) – BAYERLOVÁ, Herrmannová (GER) 7:6(3), 6:3

W25 Santo Domingo (ženy, DOM, 25 000 USD, tvrdý povrch)
GABRIELA ANDREA KNUTSON (705.) – Katarina Kozarovová (SRB, 748.) 2:6, 6:3, 6:4

Sarajevo Open 2022 (muži, BIH, 15 000 USD, antuka)
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA, 940.) – MICHAEL VRBENSKÝ (493.) 6:7(4), 2:6

Miškin, Švec – Bittoun Kouzmine (FRA), VRBENSKÝ 3:6, 2:6