Czech Open: České trio postoupilo do čtvrtfinále, Kopřiva přehrál bývalého šampiona

Prostějovský challenger UniCredit Czech Open měl ve středu na programu osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry. V singlu si o postup zahrála trojice českých hráčů. Vít Kopřiva udolal na centrálním dvorci turnajového vítěze z roku 2019 Španěla Andújara. Nezaváhal ani Dalibor Svrčina v zápase s Rusem Donským. V akci byl i na divokou kartu hrající Martin Krumich, jenž přehrál německého přemožitele krajana Koláře Wesselse.

Kopřiva se stal v Prostějově prvním českým čtvrtfinalistou
Vít Kopřiva (168.) na challengeru v Prostějově postoupil do čtvrtfinále, když Španěla Pabla Andujara-Alba (98.) porazil za necelé dvě hodiny po setech 6:1, 7:6(4).

První sadu ovládl český tenista s velkým přehledem, soupeři dovolil pouze jeden gem. Zápletka toho druhého ale byla o poznání složitější. Španěl dokonce v jeden okamžik vedl 5:1 a vypadalo to, že se půjde do třetí rozhodující sady. Kopřiva se však nevzdal, soupeři dvakrát sebral servis, a nakonec otočil průběh setu na 6:5. Andujar alespoň dotáhl sadu do tiebreaku, ale v něm už se radoval český hráč.

„Zápas musím hodnotit kladně. Je to výhra nad top 100 hráčem, což je vždy velmi cenné. Já jsem za to strašně rád, a to i díky tomu, že jsem dokázal otočit průběh druhého setu,“ řekl Kopřiva Tenisovému světu.

Krumich si zahraje čtvrtfinále
Martin Krumich (324.) postoupil na domácím turnaji v Prostějově do svého premiérového čtvrtfinále, když porazil lucky losera Němce Louise Wesselse (324.) za dvě hodiny a osm minut po setech 6:2, 0:6 a 6:4.

Úvodní dějství bylo v jednoznačné režii devatenáctiletého rodáka z Kolína, jenž dovolil soupeři pouhé dva gemy. Ve druhém setu se však role obrátily a Louis Wessels dokonce uštědřil konkurentovi kanára. Martin Krumich ovšem zmobilizoval síly, a přestože ve třetí sadě dvakrát ztratil výhodu brejku, tak zvládl téměř čtvrthodinový gem na vedení 5:4, načež uspěl i na příjmu, kde využil první ze dvou dostupných mečbolů.

Svrčina potvrdil roli mírného favorita
Dalibor Svrčina (203.) porazil v osmifinále prostějovského challengeru Jevgenije Donskoje (217.), a to za dvě hodiny a dvaačtyřicet minut po setech 7:5, 4:6 a 7:6(2). Český tenista si ve třetí sadě pořádně zavařil, když si za stavu 4:4 prohrál servis. Naštěstí si ho okamžitě vzal zpátky, načež si podmanil tiebreak.

„Zápas byl velice náročný, necítil jsem se vůbec dobře. Trápil jsem se na servisu, nicméně vím, že to musím zlepšit. Naštěstí jsem to ustál v hlavě,“ okomentoval utkání Svrčina.

Kopřiva s Pospíšilem v Prostějově končí
Vít Kopřiva a jeho trenér Jaroslav Pospíšil končí na prostějovském challengeru ve čtvrtfinále čtyřhry. Český pár v něm podlehl indickému duu Balaji, Kadhe za necelou hodinu hry po jednoznačném výsledku 3:6, 2:6.

Prostějovské derby pro Jebavého
Roman Jebavý společně se Slovákem Andrejem Martinem zvládli čtvrtfinále prostějovského challengeru, když v derby přehráli dvojici Andrew Paulson, Dalibor Svrčina za necelou hodinu po setech 6:1 a 7:5. V semifinále česko-slovenské duo narazí na Indy Balajiho s Kadhem.

Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 90 280 EUR, antuka)

Filip Horanský (SVK, 192.) – Fabián Marozsán (HUN, 336.) 2:6, 7:5, 6:4
Elias Ymer (SWE, 127.) – Matheus Pucinelli de Almeida (BRA, 225.) 6:3, 6:7(3), 2:6
Benjamin Hassan (LIB, 314.) – Calvin Hemery (FRA, 339.) 6:4, 6:4
Lukáš Klein (SVK, 327.) – Enzo Couacaud (FRA, 184.) 6:3, 6:3
VÍT KOPŘIVA (168.) – Pablo Andújar Alba (ESP, 98.) 6:1, 7:6(4)
Facundo Díaz Acosta (ARG, 242.) – Hamad Medjedovič (SRB, 453.) 0:6, 2:6
Louis Wessels (GER, 324.) – MARTIN KRUMICH (484.) 2:6, 6:0, 4:6
DALIBOR SVRČINA (203.) – Jevgenij Donskoj (217.) 7:5, 4:6, 7:6(2)

Erler, Miedler (oba AUT) – Fajzijev (UZB), Kalovelonis (GRE) 6:3, 7:5
Molčanov (UKR), Škugor (CRO) – Bhambri, Myneni (oba IND) 6:7(4), 6:3, 11:13