Roland Garros: Hradecká postupuje i v mixu. Šalková v juniorce vyřadila druhou nasazenou

Zkušená deblistka Lucie Hradecká po boku Gonzala Escobara postoupila do čtvrtfinále smíšené čtyřhry. Do akce rovněž zasáhli Novak Djokovič či Rafael Nadal, kteří vybojovali postup do čtvrtfinále. V průběhu dne se rozjely hlavní soutěže juniorky, zápasy čekaly na Nikolu Bartůňkovou, Sáru Bejlek nebo finalistu letošního juniorského singlu Australian Open Jakuba Menšíka, kteří všichni postoupili. Do dalšího kola prošli i Jakub Nicod, Hynek Bartoň, Lucie Havlíčková a Dominika Šalková, která vyřadila druhou nasazenou.

Hradecká postupuje i v mixu
Lucie Hradecká navázala na úspěšné sobotní vystoupení ve čtyřhře a postupuje také ve smíšené čtyřhře. Česká tenistka spolu s Gonzalem Escobarem prošli na Roland Garros už do čtvrtfinále. V nedělním osmifinále totiž porazili páté nasazené Andreju Klepačovou a Rohana Bopannu ve dvou setech 7:6(2), 6:4.

V utkání se pyšnili hlavně výborným servisem, když odvrátili oba brejkboly, které si jejich soupeři vypracovali. Po vyrovnaném prvním setu, jenž rozhodl až tiebreak, vybojovali klíčový brejk už ve třetí hře druhé sady a duel úspěšně doservírovali.

Šalková v juniorce vyřadila druhou nasazenou
Dominika Šalková (449.) je ve druhém kole juniorské dvouhry Roland Garros. Sedmnáctiletá Češka na úvod turnaje porazila druhou nasazenou Sofii Costoulasovou (701.) po setech 6:7(5), 6:1, 6:3.

Šalková v úvodním setu vedla 3:1, o podání okamžitě přišla. Ve zbytku setu se k dalším šancím na returnu nedostala, sama naopak odvrátila pět brejkbolů. Ve zkrácené hře ztratila náskok 5:3. Ve druhém setu česká tenistka vedla 4:0, o chvíli později si vynutila rozhodující sadu. Šalková na jejím začátku odvrátila brejkbol, ve čtvrtém gemu naopak využila třetí šanci na returnu. Ve druhém kole se utká s Ninou Vargovou (-).

„Do zápasu jsem šla s tím, že bude hodně těžký. Zároveň jsem si ale věřila a chtěla jsem ji porazit, což se nakonec povedlo. Ona letos skoro neprohrála zápas, má hodně dobrou bilanci. Dnes jsem dala hodně vítězných balónů, ve druhém setu mi taky pomohlo, že soupeřka udělala nějaké chyby,“ uvedla Šalková.

Velkou radost měl po úspěšném prvním kole také Jakub Nicod. Tomu se povedlo ve třech setech zdolat Argentince Juana Manuela La Sernu.

„Je to neskutečné!“ radoval se z vítězné turnajové premiéry Nicod. „Proti soupeři to bylo hodně těžké – je to levák, navíc antukář. Byl jsem zraněný, takže jsem se herně skoro nepřipravil. Předtím jsem byl ještě nemocný, takže ani psychicky to nebylo jednoduché. Ale naštěstí jsem to dnes vybojoval, je to pro mě velmi cenná výhra,“ doplnil.

Vybrané zápasy 8. hracího dne Roland Garros

Osmifinále dvouhry mužů
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Diego Schwartzman (ARG, 16.) 6:1, 6:3, 6:3
Alexander Zverev (GER, 3.) – Bernabe Zapata Miralles (ESP, 131.) 7:6(11), 7:5, 6:3
Felix Auger-Aliassime (CAN, 9.) – Rafael Nadal (ESP, 5.) 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 3:6
Karen Chačanov (25.) – Carlos Alcaraz (ESP, 6.) 1:6, 4:6, 4:6

Osmifinále dvouhry žen
Martina Trevisanová (ITA, 59.) – Aljaksandra Sasnovičová (47.) 7:6(10), 7:5
Leylah Annie Fernandezová (CAN, 18.) – Amanda Anisimovová (USA, 28.) 6:3, 4:6, 6:3
Elise Mertensová (BEL, 32.) – Cori Gauffová (USA, 23.) 4:6, 0:6
Jil Belen Teichmannová (SUI, 24.) – Sloane Stephensová (USA, 64.) 2:6, 0:6