Czech Open: V kvalifikaci postupuje pouze Paulson. Dalších pět Čechů končí

Přelom května a června nabídne challengerový turnaj mužů v Prostějově. V rámci nedělního prvního kola kvalifikace UniCredit Czech Open se představoůp šest českých zástupců, včetně patnáctiletého Jana Kumstáta, který absolvoval mezinárodní debut mezi dospělými, ale na favorizovaného Němce Wesselse nestačil. Do finále kvalifikace prošel z domácích hráčů jen Andrew Paulson, který porazil Davida Poljaka. Překvapivě končí druhý nasazený kvalifikace Filip Cristian Jianu.

Paulson otočil zápas proti Poljakovi
České derby v prvním kole kvalifikace Czech Open lépe dopadlo pro Andrew Paulsona (498.). Dvacetiletý tenista v Prostějově přehrál Davida Poljaka (412.) 3:6, 6:3, 6:3. Úvodní set patřil Poljakovi, který v šestém gemu využil třetí brejkbol. Vítěz úvodní sady navíc ve druhém setu vedl 2:0, Paulson ovšem ve čtvrtém gemu získal první brejk, o dvě hry později vedl 4:2. Andrew Paulson si v závěrečné sadě vypracoval náskok 5:1, nezastavil ho ani brejk soupeře v osmém gemu.

Jurajda v Prostějově trápil nasazeného favorita
Adam Jurajda (1368.) nezvládl ani druhý zápas challengerové kvalifikace. Devatenáctiletý český tenista v prvním kole prostějovského Czech Open prohrál se čtvrtým nasazeným Benjaminem Hassanem (314.) dvakrát 5:7. Jurajda přitom v prvním setu vedl 5:2, zbývajících pět gemů úvodního setu ale prohrál. Ve druhém setu dvakrát stáhl manko brejku, za stavu 5:6 ale znovu přišel o podání.

Nejedlý a Siniakov neudrželi vedení
V kvalifikaci domácího challengeru končí v prvním kole Pavel Nejedlý (581.) i Daniel Siniakov (1135.). Oba Češi se ujali ve svých zápasech vedení 1:0 na sety, ale vedení neudrželi a končí. Nejedlý podlehl 6:4, 6:7(5), 0:6 kvalifikační jedničce Lucasu Miedlerovi (289.) a Siniakov prohrál po setech 6:4, 2:6, 0:6 s Lukasem Neumayerem (434.).

Kumstát při debutu na favorita nestačil
Patnáctiletý Jan Kumstát absolvoval v Prostějově svůj mezinárodní debut mezi dospělými, na favorizovaného Němce Louise Wesselse (324.) však nestačil. V úvodním kole kvalifikace český mladík prohrál 3:6, 2:6.

Alexander Erler (AUT, 467.) – Ťün-čcheng Šang (CHN, 401.) 7:6(7), 6:4
Filip Cristian Jianu (ROU, 301.) – Giovanni Mpetshi Perricard (FRA, 589.) 3:6, 4:6
Terence Atmane (FRA, 536.) – Gergely Madarasz (ROU, 450.) 6:3, 6:4
ANDREW PAULSON (498.) – DAVID POLJAK (412.) 3:6, 6:3, 6:3
Benjamin Hassan (LBN, 314.) – ADAM JURAJDA (1368.) 7:5, 7:5
Fabian Marozsan (HUN, 336.) – Milos Karol (SVK, 895.) 6:4, 5:7, 6:4
Saketh Myneni (IND, 817.) – Martin Cuevas (URG, 393.) 1:6, 4:6
DANIEL SINIAKOV (1135.) – Lukas Neumayer (AUT, 434.) 6:4, 2:6, 0:6
Lucas Miedler (AUT, 289.) – PAVEL NEJEDLÝ (581.) 4:6, 7:6(5), 6:0
Francisco Comesana (ARG, 306.) – Peter Fajta (HUN, 507.) 6:3, 6:2