17. 5. 2022
Rozhovory Grandslam

Konec v kvalifikaci? Byl jsem trochu svázaný, mrzí Kopřivu

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE – Poslední zástupce českých barev v 1. kole kvalifikace na Roland Garros Vít Kopřiva (169.) neuspěl proti Nizozemci De Jongovi (172.), když ve dvousetové bitvě dokázal uhrát jen 5 gemů. „Trochu mě to tady svázalo,” přiznává český tenista. Specialista na antukové povrchy se díky chybě pořadatelů dostal až přímo na centrální kurt Philippa Chatriera, na němž měl možnost trénovat. Vít Kopřiva si veze z Paříže alespoň skvělý zážitek a odhodlání své letošní počínání v budoucnu vylepšit.

Máte za sebou premiérové, bohužel neúspěšné, představení v kvalifikaci na Roland Garros. V jakém rozpoložení jste šel do zápasu?
Šel jsem do zápasu v dobrém rozpoložení, ale během hry se to na mě nějak naložilo a nedařilo se mi vyhrávat míčky na mou stranu. Můj výkon šel čím dál více dolů a dolů a to se projevilo v celém zápase. Bohužel to dopadlo, tak jak to dopadlo.

Měl jste soupeře nastudovaného, věděl jste, do čeho jdete?
Hráli jsme proti sobě sice jen jednou, ale známe se a hráli jsme spolu i čtyřhru několikrát a trénovali jsme. Myslím si, že z taktického hlediska jsme byli oba dobře připravení. Věděl jsem, s čím do zápasu jít, bohužel jsem to nedokázal přenést do hry.

Co vůbec říkáte na Roland Garros samotné, líbí se vám tu?
Samozřejmě se mi tady líbí moc, možná právě to mě trochu svázalo. Ale v posledních týdnech to není celkově z mé strany nejlepší, takže se musím znovu nakopnout. Bohužel tento výpadek přišel zrovna na Roland Garros, ale to se nedá nic dělat. Antuku mám rád, moc jsem se na tento grandslam těšil, asi nejvíce ze všech. Snad přijdou další šance.

Měl jste možnost se podívat i mimo tenisové kurty a prohlédnout si Paříž?
Zatím jsem trávil svůj čas pouze na hotelu a kurtech. Snažil jsem se připravit, co nejlépe to šlo, a poté jsem regeneroval. Paříž jsem tedy neviděl, ale už jsem tady byl, takže mě to moc netrápí. Přijel jsem sem hlavně na tenis, podat stoprocentní výkon, a to se bohužel nepovedlo. Možná kdybych byl víc uvolněný a třeba se šel projít, bylo by to lepší.

Ovšem jeden zážitek asi máte. Trénoval jste na hlavním kurtu Philippa Chatriera, je to složité se na něj dostat?
Byla to úplná shoda náhod. Pořadatelé měli problém s tréninkovým systémem. Měl jsem trénovat s Daliborem Svrčinou a ten trénink nám zrušili. My jsme tedy ráno přišli a vysvětlili jsme jim, že nemáme kde hrát. Řekli nám, že mají volný jen centrální kurt, a jestli by nám tam nevadilo hrát. To jsme samozřejmě souhlasili.

A bylo to speciální?
Ten kurt je úplně jiný než ten, na němž se hraje kvalifikace, takže to bylo nesrovnatelné. Ale každopádně skvělý zážitek.

Roland Garros pro vás končí, co vás nyní čeká?
Teď potřebuji zregenerovat a dostat se zpátky do formy. Čeká mě domácí challenger v Prostějově a tam chci být v co nejlepší formě. Také plánuji Bratislavu.

Roland Garros (FRA, 43 600 000 EUR, antuka)
1. kolo kvalifikace mužů
Jesper De Jong (NED, 172.) – VÍT KOPŘIVA (169.) 6:2, 6:3

Vít Kopřiva

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Pardubická juniorka: Bartoň a Valentová se stali šampiony letošního ročníku

Republikové mistrovství kategorie staršího dorostu vyvrcholilo v pátek finálovými zápasy dvouhry. Dívčí vítězkou republikového šampionátu kategorie staršího dorostu se stala…

Nejprve radost, zakrátko bolest. Monfilse připravilo o možnost obratu zranění

Nepříjemným zraněním skončil v Montréalu zápas mezi Gaelem Monfilsem a Jackem Draperem. Prvně jmenovaný si zkraje druhého setu v jedné z výměn nepříjemně zvrtl kotník a duel pro…

Šwiateková vyhořela v Torontu už na druhé soupeřce. Kdyby nefoukalo, vyhrála bych, řekla

Turnaj National Bank Open, jehož ženská část se letos koná v Torontu, přišel o svou největší favoritku. Světová jednička Iga Šwiateková vypadla na kanadské tisícovce nečekaně už v…

Denní menu, 11.8.2022: Plíšková vyzrála v Torontu i na světovou čtyřku, Muchová v Concordu skrečovala

Karolína Plíšková porazila na National Bank Open v Torontu ve třech setech světovou čtyřku Marii Sakkariovou z Řecka. Poslední česká zástupkyně na turnaji tak postoupila už do…

Užití kokainu mu zhatilo cestu do první stovky světa. Kolumbijský tenista byl suspendován na 14 měsíců

Měl nakročeno k tomu, aby se stal členem elitní světové stovky ve čtyřhře. Místo toho bude až do února 2023 bez tenisu. Kolumbijec Alejandro Gomez se provinil užitím kokainu a byl…

Otočil se k Rusku zády, nařkl jej politik. Medveděv se snaží protlouct skrz nenávist z obou stran

Pozice světové jedničky Daniila Medveděva není jednoduchá. Na jedné straně mu je mnohými vyčítáno, že jako ruský tenista by neměl vůbec na tenisových turnajích být. Na straně…

Další články