Denní menu, 15.5.2022: Rosol v kvalifikaci v Ženevě neuspěl, Krumich a Šalková získali titul

Lukáš Rosol dnes bojoval o svou první účast v hlavní části turnaje ATP od února roku 2020, ve finále kvalifikace ve švýcarské Ženevě však neuspěl, když prohrál s domácím tenistou Johanem Niklesem dvakrát 4:6. Roman Jebavý na stejném turnaji zvládl první kolo čtyřhry po boku Američana Huntera Reeseho. Martin Krumich a Dominika Šalková slaví tituly z akcí kategorie ITF (Krumich uspěl na pražských Spojích, Šalková v chorvatském Osijeku). Naopak Dominik Palán prohrál bitvu o titul v řeckém Heraklionu.

Rosol se v Ženevě do hlavní soutěže nekvalifikoval
Lukáš Rosol (249.) ve finále kvalifikace turnaje kategorie ATP 250 ve švýcarské Ženevě nestačil na domácího tenistu Johana Niklese (294.), se kterým prohrál po setech dvakrát 4:6. Český tenista tak nevyužil šanci zahrát si po více než dvou letech v hlavní části turnaje pod záštitou ATP.

Zkušený český hráč nedokázal za celý zápas najít recept na soupeřovo podání, ze tří brejkbolů nevyužil ani jediný. Nikles naopak využil dva ze tří nabídnutých brejkbolů, v každém setu připravil Rosola o podání jednou, a to mu stačilo na vítězství.

Kvalifikantka Šalková slaví premiérový titul!
Dominika Šalková (637.) dotáhla své úsilí na antukovém turnaji ITF v Osijeku z kvalifikace až k zisku trofeje! Sedmnáctiletá česká tenistka porazila ve finále o dva roky starší Chorvatku Antonii Ružičovou (321.) po pouhých 63 minutách 6:1 a 6:2. Šalková tak uspěla hned při své premiéře ve finále ženského turnaje ITF, za triumf na akci s dotací 25 tisíc dolarů získá 50 bodů do žebříčku WTA.

Úspěchu Dominiky Šalkové se podrobněji věnujeme zde.

Palán v Heraklionu na svůj druhý titul nedosáhl
Dominik Palán (687.) do své sbírky druhý titul z turnajů kategorie ITF nepřidal, ve finále v řeckém Heraklionu podlehl estonskému tenistovi Marku Lajalovi (872.) 4:6, 3:6. O osudu vyrovnaného prvního setu rozhodl brejk Estonce v desátém gemu. Ve druhé sadě dokázal Palán smazat ztrátu jednoho brejku, když snížil na 3:4, jenže poté si své podání znovu neudržel a Lajal následně zápas uzavřel čistou hrou na svém servisu.