Denní menu, 27.4.2022: Bouzková si v Madridu zahraje hlavní soutěž! Jebavý ztratil jen dva gemy

Marie Bouzková úspěšně zvládla kvalifikaci v Madridu, ve finále porazila Danku Koviničovou. Roman Jebavý po boku Argentince Molteniho absolvoval úvodní kolo čtyřhry v německém Mnichově, ve kterém přišel pouze o dva gemy. V Ostravě pokračuje domácí antukový challenger. Čeští tenisté budou tentokrát zápolit pouze v deblu.

Bouzková si v Madridu zahraje hlavní soutěž
Marie Bouzková (77.) zvládla síto kvalifikačních bojů na prestižní antukový turnaj v Madridu. Česká tenistka ve středečním finále kvalifikace přehrála Danku Koviničovou (114.) 7:5, 6:4.

Třináctá nasazená ustála těžký druhý gem, ve kterém odvrátila tři brejkboly, vzápětí soupeřce vzala podání. Za stavu 5:4 sice set nedopodávala do vítězného konce, díky rebrejku ale o chvíli později uzavřela první sadu ve svůj prospěch. Ve druhém setu bylo v rozmezí třetího a sedmého gemu k vidění pět brejků, o jeden více si připsala Bouzková. Česká tenistka v deváté hře na returnu nevyužila mečbol, při vlastním podání nakonec proměnila pátou nabídnutou šanci na ukončení zápasu.

Zápasu se podrobně věnujeme zde.

Jebavý proletěl do čtvrtfinále čtyřhry
Roman Jebavý si zahraje čtvrtfinále čtyřhry na ATP v Mnichově. Zkušený Čech a jeho deblový parťák Andres Molteni v prvním kole smetli domácí dvojici Florig, Homberg 6:0, 6:2. Jebavý s Moltenim během celého zápasu úspěšně čelili jednomu brejkbolu soupeřů, na returnu naopak zužitkovali pět z osmi nabídnutých příležitostí. Úvodní kolo zvládli za pouhých čtyřiačtyřicet minut hry.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 6 575 560 EUR, antuka)
Danka Koviničová (MNE, 114.) – MARIE BOUZKOVÁ (77.) 5:7, 4:6

BMW Open by American Express, Mnichov (muži, GER, 597 900 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Molteni (ARG) – Florig, Homberg (oba GER) 6:0, 6:2