TK Sparta Prague Open: Paulson se po boji nekvalifikoval, prvními zápasy začala hlavní soutěž

Pražský challenger pokračuje svým druhým hracím dnem. V pondělí se dohrály kvalifikační boje a pěti zápasy odstartovala také hlavní soutěž. Z českých tenistů byl v akci pouze Andrew Paulson, který ale ve finále kvalifikace neuspěl.

Paulson se v Praze nekvalifikoval
Andrew Paulson (520.) ve finále kvalifikace challengeru v Praze nedokázal projít přes favorizovaného Ukrajince Olexije Krutycha (325.) a do hlavní soutěže se nekvalifikoval. Český tenista sice bojoval srdnatě, ale na konci souboje, který trval 157 minut, se musel smířit s porážkou 4:6, 7:5, 4:6.

Po solidně odehrané druhé sadě se Paulsonovi nepovedlo v rozhodujícím dějství na returnu vybojovat ani jeden brejkbol. Sám sice hned pět příležitostí soupeře odvrátil, ale už ve třetí hře se Krutychovi povedlo jeden z početných brejkbolů využít a duel úspěšně doservíroval.

„Chtěl jsem nakouknout do hlavní soutěže a nevyšlo to o pár míčů. Takže to určitě mrzí,“ uvedl po utkání Paulson, který měl ve třetím setu zdravotní obtíže. „Cítil jsem se nekomfortně po fyzický stránce. To určitě soupeři pomáhalo. To byl asi největší faktor, který rozhodl.“

Během třetí sady musel být Paulson ošetřován, což mu nakonec také nepomohlo. „Zavolal jsem si fyzia, aby mi to ošetřil a snažil jsem se zase nakopnout. Nevyšlo to, ale bojoval jsem,“ podotkl český tenista, který by nechtěl na kurtu scházet v úterý, kdy má vstoupit do čtyřhry.

TK Sparta Prague Open, Praha (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
Sanjar Fajziev (UZB, 602.) – Emilio Nava (USA, 362.) 3:6, 1:6
Tristan Lamasine (FRA, 299.) – Nicholas David Ionel (ROU, 357.) 4:6, 2:6
Lucas Miedler (AUT, 307.) – Sebastian Fanselow (GER, 403.) 6:4, 6:3
Matthias Bachinger (GER, 314.) – Alejandro Moro Canas (ESP, 450.) 4:6, 3:6
Tobias Kamke (GER, 311.) – Jevgenij Tjurněv (377.) 3:6, 6:4, 4:6
Oleksij Krutych (UKR, 338.) – ANDREW PAULSON (520.) 6:4, 5:7, 6:4

Evan Furness (FRA, 283.) – Alexandre Muller (FRA, 207.) 6:2, 3:0 skreč Muller
Maximilian Marterer (GER, 197.) – Mats Moraing (GER, 124.) 4:6, 6:3, 6:7(11)