Denní menu, 17.4.2022: Lehečka úspěšně zahájil kvalifikaci, debutant Menšík a Malečková prohráli

Neděle se nesla z pohledu českého tenisu ve znamení kvalifikací. Jiří Lehečka vkročil do kvalifikace turnaje kategorie ATP 250 v Bělehradě úspěšně, na kurtu se zdržel jen něco málo přes hodinu a postoupil. Teprve 16letý Jakub Menšík naopak v prvním kole kvalifikace téhož turnaje prohrál. Jesika Malečková se neúspěšně pokusila kvalifikovat do hlavní soutěže na turnaji kategorie WTA 250 v Istanbulu. Další čeští tenisté hráli kvalifikační utkání na pražském challengeru TK Sparta Prague Open a na turnajích ITF.

Lehečka bleskově zvládl první kolo kvalifikace
Pouze hodinu a šest minut se zdržel Jiří Lehečka (99.) na kurtu v prvním kole kvalifikace turnaje kategorie ATP 250 v Bělehradě, než si připsal vítězství 6:0, 6:4 nad Ninem Serdarušičem (185.). Český tenista vyhrál úvodních osm gemů zápasu a od stavu 6:0, 2:0 si oba tenisté až do konce zápasu drželi svá podání. Lehečka se mohl po celý zápas opřít o svůj servis, v celém utkání nabídl chorvatskému soupeři jen dva brejkboly, oba v úplně posledním gemu zápasu, a oba odvrátil.

Malečková se v Istanbulu nekvalifikuje
Jesika Malečková (234.) nezvládla úvodní kolo kvalifikace v tureckém Istanbulu, když prohrála s náhradnicí Jaimee Fourlisovou (235.) z Austrálie po setech 5:7, 3:6. Vyrovnaný první set rozhodl jediný brejk Australanky v posledním dvanáctém gemu. Druhá sada byla na brejky mnohem bohatší, celkem se radovala ze zisku gemu hráčka na returnu pětkrát, z toho třikrát Fourlisová.

Menšík ve svém debutu v kvalifikaci turnaje ATP neuspěl
Český junior Jakub Menšík (1448.) má za sebou premiéru v kvalifikaci turnaje ATP. Nedávný finalista juniorky na Australian Open v prvním kole kvalifikace turnaje v Bělehradě nestačil na o dvanáct let staršího Brita Liama Broadyho (129.), kterému podlehl za hodinu a čtyři minuty 2:6, 1:6. Všechny tři gemy získal šestnáctiletý český tenista při vlastním podání.