Denní menu, 10.4.2022: Hradecká na titul nedosáhla, Lehečka se kvalifikoval v Monte Carlu

Českou deblistku Lucii Hradeckou čekalo první finále letošního roku, na antukovém turnaji v americkém Charlestonu se spolu se svou parťačkou Indkou Saniou Mirzaovou ovšem proti slovinsko-polské dvojici Andreje Klepačové, Magdě Linetteové neprosadily. Už dnes začíná třetí turnaj kategorie ATP Masters 1000 letošního roku a Jiří Lehečka nebude chybět v hlavní části pavouka. Svou vstupenku do ní získal vítězstvím ve finále kvalifikace nad francouzským tenistou Benjaminem Bonzim.

Lehečka si zahraje hlavní soutěž v Monte Carlu
Jiří Lehečka (98.) zvládl i druhé kvalifikační kolo a na antukovém turnaji v monackém Monte Carlu si zahraje poprvé v kariéře hlavní soutěž. Jméno svého soupeře se teprve dozví. Ve finále kvalifikace český tenista zdolal 6:4, 6:3 Benjamina Bonziho (61.). Lehečka v celém zápase jen jednou přišel o svůj servis, a to hned při první příležitosti. Od té doby už byl ale bezchybný a dalších šest brejkbolů odvrátil. Sám vzal svému francouzskému soupeři podání čtyřikrát.

Více se utkání věnujeme zde.

Hradecká titul v Charlestonu nezískala
Lucie Hradecká a Sania Mirzaová až na vrchol na americkém turnaji v Charlestonu nedosáhly. Česko-indický pár podlehl ve finále slovinsko-polské dvojici Andreje Klepačové a Magdě Linetteové 2:6, 6:4, 7:10.

Rolex Monte-Carlo Masters (muži, MON, 5 415 410 EUR, antuka)
Benjamin Bonzi (61.) – JIŘÍ LEHEČKA (98.) 4:6, 3:6

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 888 636 USD, zelená antuka)
HRADECKÁ, Mirzaová (IND) – Klepačová (SLO), Linetteová (POL) 2:6, 6:4, 7:10