Denní menu, 5.4.2022: Plíšková bude dohrávat ve středu. Lehečka končí, Veselý skrečoval

Karolína Plíšková vstoupila do turnaje v Charlestonu zápasem 2. kola proti Katarině Zavacké z Ukrajiny. Za stavu 5:7 a 3:2 byl zápas kvůli dešti přerušen. O obrat se Češka pokusí až ve středu. Lucie Hradecká postoupila po boku Indky Mirzaové na totožné akci do čtvrtfinále čtyřhry. Jiří Lehečka nestačil v prvním kole turnaje v Marrákéši na Lasla Djereho ze Srbska, Jiří Veselý pro změnu kvůli zdravotním obtížím skrečoval souboj s Malekem Džazirím. Na stejném turnaji zvládl dohrávku finálového kola kvalifikace Vít Kopřiva. Další čeští zástupci hráli tradičně na challengerech a akcích ITF.

Plíšková bude dohrávat ve středu
Karolína Plíšková (7.) se na turnaji v americkém Charlestonu představí rovněž ve středu. Její duel 2. kola s Katarinou Zavackou (215.) z Ukrajiny byl v polovině druhého setu vinou deště přerušen. Lepší výchozí pozici bude mít v dohrávce tenistka ze třetí světové stovky. Česká favoritka prohrála úvodní sadu 5:7. V té druhé vede 3:2, podávat ovšem začne Zavacká.

Hradecká postoupila do čtvrtfinále čtyřhry
Lucie Hradecká a Sania Mirzaová zvládly vstup do podniku WTA 500 v americkém Charlestonu. Česko-indické duo zdolalo na zelené antuce 7:5 a 7:6(5) domácí držitelky divoké karty Francescu Di Lorenzovou s Katie Volynetsovou. Dalšími soupeřkami zkušených deblistek budou ve středečním čtvrtfinále Alexa Guarachiová z Chile a další Američanka Jessica Pegulaová.

Lehečka na nasazeného Djereho nestačil
Jiří Lehečka (98.) na turnaji v Marrákéši končí v úvodním kole. Český tenista na turnaji ATP nestačil na osmého nasazeného Lasla Djereho (55.), jemuž podlehl ve dvou setech 4:6, 4:6. Po ztrátě první sady sice vstoupil do druhého setu výborně a soupeře brejknul hned v prvním gemu, ale náskok brejku neudržel a v koncovce přišel v pořadí o svůj čtvrtý servis v utkání.

Veselý v Marrákéši skrečoval v prvním kole
Turnaj v Marrákéši skončil po Lehečkovi také po Jiřího Veselého (69.). Česká jednička v souboji s Malekem Džazirím (329.) z Tuniska zápas vůbec nedohrála a nepotvrdila roli výrazného favorita. Veselý vedl v utkání 1:0 na sety a měl výhodu brejku, pak jej ale začaly trápit zdravotní obtíže, Džazirí druhou sadu otočil a Čech nakonec za stavu 7:6(6), 3:6, 0:2 duel s divokou kartou skrečoval.

Kopřiva se kvalifikoval v Marrákeši
Vít Kopřiva (165.) zvládl dohrávku finálového kola kvalifikace v marocké Marrákeši a kvalifikoval se do hlavní soutěže turnaje ATP. Ve třetím setu duelu s Bernabem Zapatou Mirallesem (123.) sice prohrával 2:4, ale v kritický okamžik zabral a nakonec se může radovat z vítězství 0:6, 6:1, 7:5.

V hlavní soutěži si oba tenisté své utkání zopakují. Zapata Miralles se totiž stal šťastným poraženým.

Svrčina v Oeiras neuspěl
Dalibor Svrčina (250.) se s challengerem v portugalském Oeiras loučí hned v prvním kole. Nad jeho síly byl Kazach Dmitrij Popko (169.), jemuž podlehl po setech 4:6, 6:3, 4:6.

Credit One Charleston Open (ženy, USA, 888 636 USD, zelená antuka)
Katarina Zavacká (UKR, 215.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (7.) 7:5, 2:3 přerušeno

Di Lorenzová, Volynetsová (obě USA) – HRADECKÁ, Mirzaová (IND) 5:7, 6:7(5)

Grand Prix Hassan II, Marrákeš (muži, MAR, 597 900 EUR, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (98.) – Laslo Djere (SRB, 55.) 4:6, 4:6
JIŘÍ VESELÝ (69.) – Malek Džazírí (TUN, 329.) 7:6(6), 3:6, 0:2 skreč Veselý

Bernabe Zapata Miralles (ESP, 123.) – VÍT KOPŘIVA (165.) 6:0, 1:6, 5:7

Costa Cálida Región de Murcia (muži, ESP, 45 730 EUR, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (307.) – Rudolf Molleker (GER, 429.) odloženo

Oeiras Challenger 2 (muži, POR, 45 730 EUR, antuka)
Dmitrij Popko (KAZ, 169.) – DALIBOR SVRČINA (250.) 6:4, 3:6, 6:4

GENGEL, ROSOL – Smits (NED), Jevsejev (KAZ) 3:6, 2:6

Oeiras Ladies Open 1 (ženy, POR, 80 000 USD, antuka)
Mikulskyteová (LTU), SISKOVÁ – Bouzasová Maneirová (ESP), Murtaová (POR) 7:5, 2:6, 10:6
Gerlachová (GER), Stevanovičová (SRB) – Kawaová (POL), VORÁČOVÁ 3:6, 6:1, 11:9

ITF Women's Asia/Oceania #1, Chiang Rai (ženy, THA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
BARBORA PALICOVÁ (495.) – Fang Jing Sün (CHN, 449.) 7:6(6), 6:2

Tuks International, Pretoria (ženy, RSA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
2. kolo kvalifikace
Bianca Swanepoelová (RSA, -) – LAETITIA PULCHARTOVÁ (739.) 0:6, 1:6
ANETA LABOUTKOVÁ (531.) – Johnnise Renaudová (USA, -) 6:4, 6:4

Finále kvalifikace
ANETA LABOUTKOVÁ (531.) – LAETITIA PULCHARTOVÁ (739.) 6:3, 6:2

ITF World Tennis Tour Autolica Mercedes Ciutat Benz de Reus (muži, ESP, 25 000 USD, antuka)
Chak Lam Coleman Wong (HKG, 1078.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (2181.) 5:7, 5:7

Duncan (GBR), KELLOVSKÝ – Medina Mendez, Valls Abril (oba ESP) 6:2, 6:2

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Luca Tomasetto (ITA, 894.) – MARTIN KRUMICH (632.) 0:6, 3:6

Egypt Men's Future, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DOMINIK REČEK (1384.) – Francis Casey Alcantara (PHI, -) 7:5, 0:6, 8:10

Tamm (EST), Tkemaladze (GEO) – Liou (CHN), REČEK 7:6(5), 6:3

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
HAVLÍČKOVÁ, Zelníčková (SVK) – Cirpanliová (TUR), Ersozová (SWE) 4:6, 6:4, 10:12

Magic Hotel Tour, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA MANDELÍKOVÁ (-) – Mathilde Lolliaová (FRA, 1400.) 6:1, 6:4

Egypt Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
BENEŠOVÁ, Monevová (BUL) – Mairová, Parraviciniová (obě ITA) 3:6, 2:6
MELNIKOVÁ, Stoilkovská (MKD) – Amarieiová (ROU), Jang (CHN) 0:6, 2:6