Denní menu, 3.4.2022: Kopřiva uspěl v úvodním kvalifikačním kole v Marrákeši

Hlavním tahákem první dubnové neděle byl z pohledu českého fanouška zápas Víta Kopřivy, jenž úspěšně vstoupil zápasem proti Italu Violovi do kvalifikace turnaje ATP v Marrákeši. Své úvodní duely mají za sebou na challengerech Andrew Paulson, Marek Gengel a Adam Pavlásek. Odstartovaly také kvalifikace podniků na okruhu ITF.

Kopřiva vstoupil do kvalifikace v Maroku vítězně
Úspěšné vystoupení má za sebou v kvalifikaci turnaje ATP v Marrákéši Vít Kopřiva (164.). V úvodním kole si český tenista poradil s Italem Matteem Violou (352.), kterého porazil 6:4, 6:3, a to i přesto, že ve druhé sadě čelil skóre 0:3. O postup do hlavní soutěže si Kopřiva zahraje s kvalifikační trojkou Bernabem Zapatou Mirallesem (124.).

Paulson ztratil jen dva gemy
Andrew Paulson (525.) postoupil bez větších problémů na challengeru v portugalském Oeiras do finále kvalifikace. Na úvod si poradil s domácí divokou kartou Miguelem Gomesem (2141.), kterého přehrál za hodinu a patnáct minut po setech 6:2, 6:0.

Gengel se v kvalifikaci challengeru neprosadil
Marek Gengel (431.) překvapivě končí v kvalifikaci challengeru v Oeiras už v prvním kole. Byť byl český tenista v souboji s domácí divokou kartou Henriquem Rochou (1458.) favoritem, utkání prohrál za pouhých 70 minut po setech 3:6 a 1:6.

Pavlásek v Oeiras dohrál
Postup do finále kvalifikace na challengeru v Oeiras nevybojoval ani Adam Pavlásek (536.). Nad jeho síly byla kvalifikační pětka Alexandar Lazarov (411.) z Bulharska, s nímž český tenista prohrál 3:6, 1:6.

Grand Prix Hassan II, Marrákeš (muži, MAR, 597 900 EUR, antuka)
Matteo Viola (ITA, 352.) – VÍT KOPŘIVA (164.) 4:6, 3:6

Oeiras Challenger 2 (muži, POR, 45 730 EUR, antuka)
Miguel Gomes (POR, 2141.) – ANDREW PAULSON (525.) 2:6, 0:6
MAREK GENGEL (431.) – Henrique Rocha (POR, 1458.) 3:6, 1:6
Alexandar Lazarov (411.) – ADAM PAVLÁSEK (537.) 6:3, 6:1

ITF World Tennis Tour Autolica Mercedes Ciutat Benz de Reus (muži, ESP, 25 000 USD, antuka)
Marc Ceballos (ESP, -) – DOMINIK KELLOVSKÝ (2187.) 6:4, 6:4