Denní menu, 11.3.2022: Plíšková načala sezónu porážkou. Lehečka ani Rosol do semifinále neprošli

Karolína Plíšková se poprvé v probíhající sezoně představila v soutěžním utkání. Letošní premiéru si odbyla v americkém Indian Wells, kde ovšem v utkání druhého kola překvapivě nestačila na Danku Koviničovou. Vít Kopřiva hrál čtvrtfinále na challengeru v Santiagu a také on v turnaji končí po porážce s Alejandrem Tabilem. Ani Jiří Lehečka a Lukáš Rosol neuspěli ve svých čtvrtfinálových zápasech na challengerech.

Siniaková po boku Tausonové končí v 1. kole
Po odhlášení Barbory Krejčíkové se Kateřina Siniaková dala v Indian Wells pro čtyřhru dohromady s mladou Dánkou Clarou Tausonovou. Tento nově složený pár však svou premiéru nezvládl, v prvním kole prohrál s americko-japonskou dvojicí Asia Muhammadová, Ena Šibaharaová, která spolu hrála rovněž vůbec poprvé, 3:6, 6:7(4).

Bouzková s Hradeckou jsou v Indian Wells v osmifinále
České deblové duo Marie Bouzková, Lucie Hradecká zvládlo své úvodní vystoupení v Indian Wells, v prvním kole porazilo norsko-novozélandskou dvojici Ulrikke Eikeriová, Erin Routliffeová 4:6, 6:0, 10:7. Po prohrané první sadě Češky zabraly a ve druhém setu nadělili soupeřkám za 25 minut kanára a následně ovládly také supertiebreak.

Kopřiva se v Santiagu do semifinále nepodívá
Vít Kopřiva (165.) na challengeru v Santiagu do semifinále nepostoupil, nestačil na domácího tenistu Alejandra Tabila (96.), se kterým prohrál po dvou hodinách v třísetové bitvě 2:6, 6:4, 3:6. První set se Kopřivovi vůbec nepovedl, rychle prohrával 0:5 a tuto ztrátu už posléze dotáhnout nedokázal. Ve druhém setu se ale jeho výkon zlepšil a odměnou mu bylo vyrovnání na 1:1. Vstup do třetí sady ale 24letému českému hráči opět nevyšel. Ve druhém gemu přišel Kopřiva o podání a ztrátu jednoho brejku už smazat nedokázal. Na první semifinále v tomto roce si tak Kopřiva musí počkat.

Plíšková se po zranění vrátila porážkou
Nečekanou porážku utrpěla Karolína Plíšková (8.) ve druhém kole v Indian Wells. Česká tenistka hrála z důvodu zranění ruky letos vůbec poprvé a po téměř dvouapůlhodinové bitvě s Dankou Koviničovou (71.) nakonec prohrála 6:2, 5:7, 4:6. Plíšková vedla ve druhém setu už 5:2, ale soupeřku dorazit nedokázala. Ta naopak vyhrála šest gemů v řadě a také v rozhodující sadě nakonec byla tou šťastnější tenistkou.

Lehečka další výhru nepřidal, v Santiagu dohrál ve čtvrtfinále
Nasazená jednička Jiří Lehečka (91.) končí na antukovém challengeru v Santiagu ve čtvrtfinále. Nad síly českého tenisty byl Argentinec Tomas Martin Etcheverry (123.), jemuž podlehl ve dvou setech 4:6, 3:6.

Rosol postup do semifinále nevybojoval
Lukáš Rosol (288.) na challengeru v italském Roseto Degli Abruzzi končí ve čtvrtfinále dvouhry. V pátečním utkání se Španělem Nikolasem Sanchezem Izquierdem (300.) prohrál ve dvou setech 4:6, 2:6.

Jebavý si zahraje v Itálii o titul
Roman Jebavý a Philipp Oswald vybojovali na challengeru v Roseto Degli Abruzzi postup do finále. Česko-rakouská dvojice porazila bratry Sabanovovy ze Srbska 6:3, 5:7, 10:6 a v sobotu si zahraje o titul.

Naopak Lukáš Rosol s Jozefem Kovalíkem se do finále neprobojovali, když v pátečním semifinále podlehli Hugovi Nysovi a Janu Zelinskému 6:7(8), 5:7.

Forejtek prošel do semifinále v Portugalsku
Poprvé od loňského srpna, kdy si zahrál semifinále na challengeru v Praze, se Jonáš Forejtek probojoval mezi nejlepší čtyřku na profesionálním turnaji. Na pětadvacítce v portugalském Portimau se mu povedlo vyhrát páteční čtvrtfinále nad Francouzem Laurentem Lokolim 6:3, 6:4 a v sobotu si zahraje o postup do finále.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 369 455 USD, tvrdý povrch)
2. kolo dvouhry
Danka Koviničová (MNE, 71.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (8.) 2:6, 7:5, 6:4

Sobota 00:30 SINIAKOVÁ, Tausonová (DEN) – Muhammadová (USA), Šibaharaová (JPN) 3:6, 6:7(4)
Sobota 02:00 Eikeriová (NOR), Routliffeová (NZL) – BOUZKOVÁ, HRADECKÁ 6:4, 0:6, 7:10