Denní menu, 23.2.2022: Martincová i Krejčíková vypadly. Veselý šokoval Bautistu

Po nabitém úterý byl k vidění podobně bohatý středeční program. Dvouhru na WTA v Dauhá nezvládly Barbora Krejčíková s Terezou Martincovou, Krejčíková navíc se Siniakovou nedohrály čtvrtfinále čtyřhry proti deblu Hradecká, Mirzaová. Jiří Veselý v Dubaji překvapil favorizovaného Roberta Bautistu Aguta. Marie Bouzková se v noci na čtvrtek úspěšně střetla v Guadalajaře s Italkou Luciou Bronzettiovou. Další Češi a Češky tradičně zápolili na akcích ITF.

Krejčíková se Siniakovou proti Hradecké nedohrály
Nasazené jedničky na turnaji WTA v Dauhá  ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou skončily ve čtvrtfinále. České duo v zápase o semifinále nedokončilo zápas proti Lucii Hradecké a Sanii Mirzaové, proti kterým vzdalo za stavu 6:7(5), 3:4.

Veselý si vyšlápl na Bautistu!
Jiří Veselý (123.) na turnaji ATP v Dubaji nepřestává udivovat. Po překvapivé výhře nad grandslamovým vítězem Marinem Čiličem ve středu zaskočil osmého nasazeného Roberto Bautistu-Aguta (15.), kterého přehrál 6:2, 6:4. Veselý se ve čtvrtfinále utká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Utkání se podrobně věnujeme zde.

Martincová obrat proti Džabúrové nedotáhla
Tereza Martincová (42.) se s lukrativním podnikem v Dauhá rozloučila v osmifinále. Česká tenistka po dvou úspěšných zápasech na turnaji ve středu odpoledne prohrála s osmou nasazenou Ons Džabúrovou (10.) 1:6, 6:3, 3:6.

Martincové se úvodní sada nevydařila, prohrála ji za pouhých čtyřiadvacet minut. V sedmém gemu druhého setu poprvé v zápase uspěla na returnu, stejnou situaci zopakovala o dvě hry později. V závěrečném setu navíc vedla 2:0, brejk však nepotvrdila, od té doby vyhrála už pouze jeden gem.

Krejčíková skončila na raketě Ostapenkové
Barbora Krejčíková (3.) na druhém turnaji v řadě končí po druhém odehraném zápase. Druhá nasazená tenistka turnaje WTA v Dauhá v osmifinále nestačila na Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (13.), se kterou prohrála hladce 3:6, 2:6.

Krejčíková hned v úvodním gemu zahodila dva brejkboly v řadě. Ačkoliv po ztrátě dlouhého gemu při vlastním podání ve čtvrté hře hned čistou hrou získala rebrejk, tak soupeřka vzápětí podruhé v utkání uspěla při podání Češky, která poté za stavu 2:4 nevyužila tři brejkboly. Na úvod druhé sady si tenistky vyměnily servis, česká hráčka navíc v páté a sedmé hře nedokázala udržet podání.

Qatar TotalEnergies Open, Dauhá (ženy, QAT, 2 331 698 USD, tvrdý povrch)
Jelena Ostapenková (LAT, 13.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (3.) 6:3, 6:2
Ons Džabúrová (TUN, 10.) – TEREZA MARTINCOVÁ (42.) 6:1, 3:6, 6:1

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – HRADECKÁ, Mirzaová (IND) 6:7(5), 3:4 skreč. Krejčíková, Siniaková

Dubai Duty Free Tennis Championships (muži, SAE, 2 949 665 USD, tvrdý povrch)
JIŘÍ VESELÝ (123.) – Roberto Bautista Agut (ESP, 15.) 6:2, 6:4

Abierto Akron Zapopan, Guadalajara (ženy, MEX, 239 477 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (96.) – Lucia Bronzettiová (ITA, 112.) 7:6(2), 6:2