Denní menu, 17.2.2022: Vondroušová si zahraje semifinále v Dubaji, Macháč a Kvitová dohráli

Markéta Vondroušová pomstila v Dubaji svou krajanku Barboru Krejčíkovou, když v boji o semifinále porazila Ukrajinku Dajanu Jastremskou 7:5, 6:4. Petra Kvitová, která ve středu vyřadila z téhož turnaje světovou dvojku Arynu Sabalenkovou, tentokrát neuspěla. Zkušená Češka nezvládla ve čtvrtfinále napínavý souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou. Tomáš Macháč padl ve francouzské Marseille v těsném osmifinále akce ATP s Rusem Romanem Safjullinem.

Vondroušová v Dubaji slaví postup do semifinále
Markéta Vondroušová (38.) na turnaji WTA 500 v Dubaji znovu vylepšila své maximum a postoupila po výhře 7:5 a 6:4 nad Dajanou Jastremskou (146.) z Ukrajiny do semifinále. Dvaadvacetiletá Češka přitom nerozehrála čtvrteční duel s o rok mladší soupeřkou vůbec dobře. Proti přemožitelce krajanky Barbory Krejčíkové odvracela v úvodním dějství za stavu 2:5 setbol. Následně se sokolovská rodačka blýskla sérií pěti vyhraných gemů v řadě a hektickou sadu otočila. V úvodu druhého setu si obě aktérky prolomily servisy. Další brejk byl k vidění až za stavu 4:4. Vondroušová šla následně podávat a skrze shodu duel ukončila. Její další protivnicí bude v pátek Veronika Kuděrmetovová (31.) z Ruska.

Macháč končí před branami čtvrtfinále
Halový podnik ATP 250 ve francouzské Marseille skončil pro Tomáše Macháče (115.) v osmifinále. V tom česká dvojka nestačila v souboji kvalifikantů na Romana Safjullina (163.) z Ruska. Dlouhý duel dospěl do tří setů a dvou zkrácených her. Macháč v úvodním dějství otočil pěti získanými míči v řadě tiebreak z 3:6 na 8:6, nakonec ale po 2 hodinách a 42 minutách padl 7:6(6), 4:6 a 6:7(4). K postupu mu nepomohlo ani 14 es.

Kvitová nedopodávala zápas s Ostapenkovou
Petra Kvitová (25.) na turnaji v Dubaji nenavázala na své vítězství nad světovou dvojkou Arynou Sabalenkovou a v tuhé bitvě s Jelenou Ostapenkovou (21.) prohrála 7:5, 5:7, 6:7(9).

Česká tenistka v duelu, který trval 162 minut, byla hodně blízko vítězství. Ve druhém setu však nedopodávala za stavu 5:4 a to samé ji potkalo ve třetím setu, kdy rovněž byla ve vedení 5:4 a šla na servis. Česká hráčka musela absolvovat v rozhodující sadě tiebreak, v němž si vypracovala dokonce mečbol, ale ani ten nevyužila a nakonec se musela smířit s porážkou.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, SAE, 703 580 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (25.) – Jelena Ostapenková (LAT, 21.) 7:5, 5:7, 6:7(9)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (38.) – Dajana Jastremská (UKR, 146.) 7:5, 6:4

Open 13 Provence, Marseille (muži, FRA, 622 610 EUR, hala – tvrdý povrch)
TOMÁŠ MACHÁČ (115.) – Roman Safjullin (RUS, 163.) 7:6(6), 4:6, 6:7(4)