Denní menu, 6.2.2022: Lehečka se kvalifikoval na turnaj ATP! Brenda Fruhvirtová slaví senzační titul

Jiří Lehečka na turnaji ATP v Rotterdamu vybojoval postup do hlavní soutěže. Ve finálovém kole kvalifikace dokázal porazit Francouze Corentina Mouteta, člena elitní světové stovky. Lukáš Rosol na pětadvacítce v Egyptě prohrál finálový souboj s Libanoncem Hadym Habibem. Brenda Fruhvirtová ve svém prvním profesionálním finále porazila Carolinou Meligeni Alvesovou z Brazílie.

Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj v Tucumánu!
Skvělého úspěchu se dočkala Brenda Fruhvirtová (1079.). Teprve čtrnáctiletá česká tenistka teprve při své třetí účasti na mezinárodním poli mezi dospělými vyhrála turnaj ITF v argentinském Tucumánu, kde ve finále porazila pátou nasazenou Carolinu Meligeni Alvesovou (240.) dvakrát 6:3.

Forejtek na challengeru zvládl první kolo kvalifikace
Jonáš Forejtek (309.) v prvním kole kvalifikace challengerového turnaje ve francouzském Cherbourgu nezaváhal. Dvacetiletý Čech v neděli večer porazil Sebastiana Fanselowa (341.) 6:4, 3:6, 6:3.

Lehečka se kvalifikoval do hlavní soutěže!
Jiří Lehečka (138.) se v neděli úspěšně kvalifikoval do hlavní soutěže turnaje ATP v nizozemském Rotterdamu! Ve finálovém kole kvalifikace porazil člena elitní světové stovky Corentina Mouteta (89.), jehož zdolal ve třech setech 6:4, 4:6, 6:4.

V bitvě, která trvala přes dvě hodiny, mohl Lehečka rozhodnout o vítězství už ve dvou setech. Ve druhém dějství totiž vedl 3:0, a byť o náskok přišel, tak v osmém gemu měl brejkbol, kterým mohl odskočit do vedení 5:4. Nakonec ale svou příležitost nevyužil a musel jít do tří sad.

V rozhodující sadě ovšem nedal soupeři už vůbec šanci. Při svém servisu nepřipustil ani jeden brejkbol a Mouteta nakonec obral o podání v desáté hře, kdy využil zároveň svůj druhý mečbol v utkání.

Pro Lehečku se jedná o postup do první hlavní soutěže na turnaji ATP. Letos se sice kvalifikoval na Australian Open, ale grandslamy jsou oficiálně pod hlavičkou Mezinárodní tenisové federace (ITF).

Rosol na titul v Egyptě nedosáhl
Lukáš Rosol (269.) turnajovou trofej na pětadvacítce v egyptském Šarm aš-Šajchu nevybojoval. Český tenista ve finále nestačil na přemožitele Marka Gengela, Hadyho Habiba (515.) z Libanonu, s nímž prohrál ve dvou setech 4:6, 4:6. Rosolovi se nedařilo především na returnu využívat své příležitosti a jediný brejk si připsal až v osmé hře druhé sady, kdy snižoval na 3:5.

ABN Amro World Tennis Tournament, Rotterdam (muži, NED, 1 349 070 EUR, hala – tvrdý povrch)
Corentin Moutet (FRA, 89.) – JIŘÍ LEHEČKA (138.) 4:6, 6:4, 4:6

Bengaluru Open 1 (muži, IND, 53 120 USD, tvrdý povrch)
Borna Gojo (CRO, 281.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (737.) 7:6(2), 3:6, 6:4
Raul Brancaccio (ITA, 296.) – DOMINIK PALÁN (755.) 5:7, 6:2, 7:5

Challenger Cherbourg – La Manche (muži, FRA, 45 730 EUR, hala – tvrdý povrch)
Sebastian Fanselow (GER, 341.) – JONÁŠ FOREJTEK (309.) 4:6, 6:3, 3:6