Australian Open: Skvělá Krejčíková deklasovala Azarenkovou a postoupila do čtvrtfinále!

Nedělní program na grandslamovém Australian Open přinesl první část zápasů osmifinále dvouhry. V ženské části turnaje nadále září česká hvězda Barbora Krejčíková, která je po hladkém vítězství nad favorizovanou Běloruskou Viktorií Azarenkovou už ve čtvrtfinále! V něm se střetne s Američankou Madison Keysovou, jež udělila tenisovou lekci Španělce Paule Badosaové. Ve hře dnes byli i čeští junioři.

Krejčíková nedala šanci Azarenkové!
Velkolepé představení v aréně Roda Lavera má za sebou Barbora Krejčíková! Světová čtyřka porazila v osmifinále Australian Open dvojnásobnou šampionku turnaje Viktorii Azarenkovou (25.) po hodině a půl boje dvakrát 6:2.

Tenistka z Ivančic se prezentovala velmi jistou a aktivní hrou, důkazem budiž 23 vítězných míčů a pouhých 12 nevynucených chyb. Bilance její běloruské soupeřky činila ve stejné statistice 16:28.

„Myslím, že jsem odvedla opravdu dobrou práci. Vyrovnala jsem se s její hrou a přehrála jsem ji. Jsem nadšená z vítězství i ze skóre,“ libovala si Krejčíková.

Šestadvacetiletá Češka si ve svém premiérovém čtvrtfinále na Australian Open zahraje proti rozjeté Američance Madison Keysové (51.), která aktuálně drží sérii devíti vítězství.

Rozhovor s Barborou Krejčíkovou najdete zde

Dominantní Keysová zastavila Badosaovou
Madison Keysová (51.) je první čtvrtfinalistkou letošního Australian Open! Hvězdná Američanka porazila v atraktivním osmifinále rozjetou Španělku Paulu Badosaovou (6.) po pouhých 69 minutách hry 6:3 a 6:1.

Šestadvacetiletá Keysová přestřílela o dva roky mladší Badosaovou na vítězné míče poměrem 26:10, navíc zaznamenala o trochu méně nevynucených chyb (18:20).

Španělská tenistka vstupovala do utkání se sérií osmi vítězství, nyní ale její šňůra skončila. To Keysová si připsala už devátý triumf v řadě.

Shapovalov v osmifinále zaskočil Zvereva!
Jeden z největších favoritů na titul z Australian Open končí už v osmifinále! Favorizovaný Alexander Zverev (3.) dnes překvapivě nestačil na Kanaďana Denise Shapovalova (14.) po setech 3:6, 6:7(5) a 3:6.

Dvaadvacetiletý Shapovalov vedl v zajímavé druhé sadě nejprve 2:0 na gemy, posléze prohrával už 3:5, německý favorit ale velkou příležitost nevyužil. Kanadský tenista si zahraje ve čtvrtfinále se Španělem Rafaelem Nadalem (5.).

Nadal je po čtrnácté ve čtvrtfinále Australian Open
Rafael Nadal (5.) zdárně postupuje pavoukem letošního Australian Open. Španělský šampion turnaje z roku 2009 přehrál v osmifinále houževnatého Francouze Adriana Mannarina (69.) po dvou hodinách a 40 minutách hry 7:6(14), 6:2 a 6:2.

Maratónský tiebreak úvodního dějství trval neuvěřitelných 28 minut, Nadal v něm odvrátil čtyři setboly, sám využil až sedmou příležitost na zisk sady. Hvězdný Španěl předvedl parádní výkon, když zahrál 42 vítězných míčů (z toho 16 es) a pouze 22 nevynucených chyb.

Bartyová potvrdila roli favoritky
Pětadvacetiletá Ashleigh Bartyová (1.) nedovolila překvapení a na domácím grandslamu postoupila mezi osmičku nejlepších, když americkou tenistku Amandu Anisimovovou (60.) přehrála za hodinu a čtrnáct minut po setech 6:4 a 6:3.

Utkání rozhodly hlavně nevynucené chyby. Anisimovová jich napáchala 34, její soupeřka pak o polovinu méně. Bartyová se tedy může těšit na čtvrtfinále, ve kterém vyzve další Američanku – Jessicu Pegulovou (21.).

Monfils vyrovnal své turnajové maximum
Francouz Gael Monfils (20.) hraje ve skvělé formě, což potvrdil i v osmifinálovém zápase Australian Open proti Srbovi Miomiru Kecmanovičovi (77.). Toho porazil za dvě hodiny a pětatřicet minut po setech 7:5, 7:6(4) a 6:3, a vyrovnal tak své turnajové maximum z roku 2016.

Monfils si v zápase pomáhal servisem, nasázel hned sedmnáct es. K tomu získal 81 % výměn, které otevřel se svým prvním podáním.

V dalším zápase se francouzský tenista utká s Matteem Berrettinim (7.).

Berrettiniho podržel servis a postoupil
Ital Matteo Berrettini (7.) porazil v osmifinále Australian Open Španěla Pabla Carreňa-Busta (21.) za dvě hodiny a dvaadvacet minut po setech 7:5, 7:6(4), 6:4 a vylepšil si své turnajové maximum.

196 cm vysoký tenista si vedl fantasticky na podání, v utkání napálil hned 28 es. Soupeři povolil jen jeden brejkbol, který k tomu dokázal odvrátit. Naopak servis prolomil soupeři ve dvou případech a zajistil si tak postup do další fáze úvodního grandslamu sezony, ve kterém narazí na Francouze Gaela Monfilse (20.).