Australian Open: Krejčíková odolala náporu Ostapenkové a postoupila do osmifinále! Obhájkyně titulu končí

Australian Open se nezadržitelně blíží ke své polovině. Zkraje pátečního programu vybojovala postup do osmifinále Barbora Krejčíková, když v aréně Roda Lavera dohnala manko setu a brejku proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové. V akci byli i Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč, kteří bohužel vypadli v prvním kole smíšené čtyřhry. Druhé kolo deblu dnes znamenalo konečnou pro Terezu Martincovou a Markétu Vondroušovou. Turnaj skončil překvapivě pro šampionku z let 2019 a 2021 Naomi Ósakaovou, která nevyužila dva mečboly proti Američance Amandě Anisimovové.

Krejčíková vydřela postup do osmifinále
Barbora Krejčíková (4.) zkompletovala svou účast v osmifinále všech grandslamových turnajů. Šestadvacetiletá Češka udolala v pátečním třetím kole na Australian Open nevyzpytatelnou Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (27.) po dvou hodinách a 10 minutách 2:6, 6:4 a 6:4.

Krejčíková prohrávala v souboji šampionek Roland Garros už 2:6 a 1:3, poté se ale herně zvedla, naopak její lotyšská protivnice začala více chybovat. Tenistka z Ivančic, jež si jako singlistka poprvé zahrála v aréně Roda Lavera, vyzve v osmifinále dvojnásobnou turnajovou vítězku Viktorii Azarenkovou (25.) z Běloruska.

„Cítím se pyšná, jak jsem utkání zvládla, i když jsem prohrávala a byla jsem opravdu dole. Zápas byl velmi těžký a jsem šťastná, že jsem našla způsob, jak ho nakonec vyhrát. Hrát v aréně Roda Lavera dvouhru je velmi, velmi speciální,“ uvedla spokojená Krejčíková.

Rozhovor s Barborou Krejčíkovou si můžete přečíst zde.

Siniaková a Macháč při společné premiéře neuspěli
Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč ve svém prvním společném utkání na výhru nedosáhli. Český pár, startující na divokou kartu, podlehl v prvním kole smíšené čtyřhry na Australian Open ukrajinsko-mexické dvojici Nadija Kičenoková, Santiago González 5:7, 6:4 a 7:10.

Siniaková s Macháčem v prvním setu nevyužili vedení 5:3, za stavu 5:4 a 40:40 měli při svém podání dokonce setbol, rozhodující míček gemu ale získali soupeři. Po úspěchu ve druhém dějství české duo nezachytilo začátek supertiebreaku, v němž prohrálo sedm z osmi úvodních míčků. Zkušení protivníci si poté závěr duelu navzdory dílčímu zaváhání pohlídali.

Martincová s Vondroušovou končí ve 2. kole
Tereza Martincová a Markéta Vondroušová dohrály na Australian Open ve druhém kole čtyřhry, kde podlehly kazašsko-brazilské dvojici Anna Danilinová, Beatriz Haddadová Maiaová po hodině a půl hry 6:4, 3:6 a 2:6. Češky v rozhodující sadě sice stáhly skóre z 0:4 na 2:4, poslední dva gemy zápasu ale získaly jejich soupeřky.

Ósakaová titul z Australian Open neobhájí
Ženská část Australian Open přišla o jednu z velkých favoritek. Turnajová vítězka z let 2019 a 2021 Naomi Ósakaová (14.) se s úvodním grandslamem sezony rozloučila už ve 3. kole, v němž překvapivě nestačila na Amandu Anisimovovou (60.) ze Spojených států amerických. Japonka sice vyhrála první sadu, nakonec ale skrze dva nevyužité mečboly padla 6:4, 3:6 a 6:7(5).

Vybrané zápasy pátého hracího dne

3. kolo mužské dvouhry
Gaël Monfils (FRA, 20.) – Cristian Garín (CHI, 19.) 7:6(4), 6:1, 6:3
Carlos Alcaraz (ESP, 31.) – Matteo Berrettini (ITA, 7.) 2:6, 6:7(3), 6:4, 6:2, 6:7(5)
Sebastian Korda (USA, 43.) – Pablo Carreňo-Busta (ESP, 21.) 4:6, 5:7, 7:6(6), 3:6
Alexander Zverev (GER, 3.) – Radu Albot (MDA, 124.) 6:3, 6:4, 6:4
Karen Chačanov (RUS, 30.) – Rafael Nadal (ESP, 5.) 3:6, 2:6, 6:3, 1:6
Adrian Mannarino (FRA, 69.) – Aslan Karacev (RUS, 15.) 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4