Denní menu, 16.1.2022: Rosol a Forejtek vstoupili vítězně do kvalifikace challengeru

Nedělní program je před začátkem hlavní soutěže Australian Open poněkud volnější. Dva čeští tenisté, jmenovitě Lukáš Rosol a Jonáš Forejtek, se představili v prvním kole kvalifikace halového challengeru ve Forli. Oběma se povedlo domácí tenisty, kteří nefigurují na žebříčku ATP, hladce porazit. Barbora Palicová neúspěšně usilovala o titul na akci ITF v Antalyi, nad její síly byla Hurricane Tyra Blacková ze Spojených států.

Palicová v prvním finále neuspěla
Barbora Palicová (818.) má za sebou své premiérové finále na ženském turnaji ITF. Sedmnáctiletá Češka prohrála v turecké Antalyi s nasazenou jedničkou Hurricane Tyrou Blackovou (518.) ze Spojených států po hodině a 24 minutách 0:6 a 4:6. Palicová sice ve druhém setu ještě brejkla soupeřku ze 3:5 na 4:5, v závěrečné hře ale ztratila podání.