Denní menu, 10.1.2022: Kvitová odvrátila mečboly, po obratu postupuje i Vondroušová

Petra Kvitová postoupila po náročném tříhodinovém maratonu v Sydney do osmifinále. Češka musela proti Nizozemce Rusové odvracet dva mečboly, nakonec však po obratu zvítězila 3:6, 7:6(4) a 7:5. Skrze "otočku" si došla pro své premiérové letošní vítězství rovněž Markéta Vondroušová v Adelaide. Švýcarku Golubicovou přehrála 5:7, 6:4 a 6:3. Jiří Veselý porazil v Sydney 6:4 a 7:6(3) Američana Kudlu a kvalifikoval se do hlavní soutěže. Jiří Lehečka vstoupil do kvalifikace Australian Open výhrou nad Američanem Mmohem. Jesika Malečková naopak končí.

Kvitová vydřela první letošní výhru
Pořádně náročnou šichtu má za sebou Petra Kvitová (21.). Dvojnásobná wimbledonská vítězka v úvodním kole turnaje v Sydney odvrátila dva mečboly a udolala Nizozemku Arantxu Rusovou (66.) po bezmála třech hodinách 3:6, 7:6(4) a 7:5. O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk ze druhého gemu. Ve druhé sadě česká favoritka sice neudržela vedení 4:2, následně ale zvládla důležitý tiebreak. V rozhodujícím dějství začala lépe jednatřicetiletá Kvitová, Rusová ale rychlým brejkem srovnala na 1:1. Nizozemská hráčka se za stavu 5:4 na returnu dokonce propracovala ke dvěma mečbolům, ty však nevyužila. Kvitová srovnala na 5:5 a následně získala i dva zbývající gemy napínavého zápasu. Češka tak napravila své zaváhání z Adelaide, kde vstoupila do sezóny překvapivou porážkou proti Australance Priscille Honové (223.).

Vondroušová otočila duel s Golubicovou
Markéta Vondroušová (35.) při své letošní zápasové premiéře vydřela obrat nad Viktorijí Golubicovou (43.) a postoupila v Adelaide do osmifinále. V tom vyzve po triumfu 5:7, 6:4 a 6:3 Anu Konjuhovou (67.) z Chorvatska. Češka v prvním setu dotáhla manko dvou brejků, koncovku ale nezvládla. Vše si vynahradila ve druhém dějství, o jehož zisku rozhodla brejkem v posledním desátém gemu. V rozhodující sadě se sokolovská rodačka dostala do vedení 4:1. Za stavu 4:2 i 5:3 čelila Vondroušová na podání celkem čtyřem brejkbolům, náskok brejku už ale nepustila.

Veselý se kvalifikoval v Sydney
Jiří Veselý (79.) zvládl bez ztráty setu dvoukolovou kvalifikaci na turnaji ATP v Sydney. Osmadvacetiletý Čech navázal na své vítězství nad Francouzem Lucasem Pouillem (159.), když ve finále kvalifikace porazil Američana Denise Kudlu (109.) po hodině a tři čtvrtě boje 6:4 a 7:6(3). Veselý odvrátil tři ze čtyř brejkbolů soupeře, k postupu do hlavní soutěže si pomohl hned 20 esy!