Denní menu, 4.1.2022: Bouzková dominovala v souboji kvalifikantek, Veselý a Martincová končí

Úspěšná kvalifikantka Marie Bouzková vstoupila na turnaji WTA v Adelaide suverénně do hlavní soutěže, když hladce porazila Řekyni Despinu Papamichailovou. Jiří Veselý prohrál ve stejném australském městě těsnou bitvu s favorizovaným Američanem Tommym Paulem na podniku ATP. Tereza Martincová vypadla na klání WTA v Melbourne už v prvním kole, tamtéž se v deblu dařilo Kateřině Siniakové. Vít Kopřiva a Jiří Lehečka si připsali výhru na challengerech, naopak Lukáš Rosol a Zdeněk Kolář neuspěli. Večer své utkání zvládl Michael Vrbenský. Jesika Malečková a Miriam Kolodziejová dohrály na „šedesátce“ v Traralgonu. Petr Nouza se objeví na „pětadvacítce“ v Monastiru.

Vrbenský na challengeru překvapil domácího favorita
Michael Vrbenský (372.) na challengerovém turnaji v italském Forli postoupil do osmifinále dvouhry. Úspěšný hráč z kvalifikace v úvodním kole hlavní soutěže překvapivě porazil porazil favorizovaného domácího hráče Mattea Violu (303.) 6:4, 6:2. Vrbenský během zápasu odvrátil dva brejkboly, sám na returnu naopak zužitkoval všechny tři nabídnuté šance.

Bouzková v prvním kole dominovala
Kvalifikantka Marie Bouzková (90.) pokračuje na turnaji kategorie WTA 500 v Adelaide na vítězné vlně. Třiadvacetiletá Češka porazila v prvním kole hlavní soutěže řeckou kvalifikantku Despinu Papamichailovou (182.) za hodinu a 13 minut 6:3 a 6:0.

Bouzková v zápase ukořistila hned čtyřikrát podání soupeřky, sama nečelila žádnému brejkbolu. Dnešní výhrou si vysloužila osmifinálový souboj s nasazenou sedmičkou Jelenou Rybakinovou (14.) z Kazachstánu.

Martincová končí na raketě Konjuhové
Tereza Martincová (48.) zahájila novou sezónu porážkou, když podlehla v prvním kole akce Melbourne Summer Set 1 Chorvatce Aně Konjuhové (67.) po hodině a 34 minutách dvakrát 4:6.

Sedmadvacetiletá Češka vedla v prvním setu 3:1, pak ale prohrála pět z následujících šesti gemů. Ve druhém dějství sice po nevydařeném úvodu dohnala manko brejku a vedla 3:2, posléze však opět dominovala Chorvatka. Martincová se v Melbourne představí ještě ve čtyřhře po boku Egypťanky Majar Šarífové.

Veselý padl v bitvě s Paulem
Jiří Veselý (83.) si úspěšný vstup do nové sezóny nepřipsal. Jediný český tenista v elitní stovce žebříčku podlehl na turnaji kategorie ATP 250 v Adelaide nasazené šestce Tommymu Paulovi (43.) po dvou a čtvrt hodině boje 4:6, 6:4 a 4:6.

Souboj dvou velmi dobře servírujících hráčů byl vyrovnaný až do poslední chvíle, Američan rozhodl o své výhře brejkem v závěrečném gemu. Veselému nepomohlo k postupu ani 16 es.

Siniaková postoupila do čtvrtfinále čtyřhry
Kateřina Siniaková má za sebou úspěšnou deblovou premiéru po boku Bernardy Peraové. Česko-americká dvojice porazila v prvním kole turnaje Melbourne Summer Set 2 rumunský pár Simona Halepová, Elena-Gabriela Ruseová 6:2, 7:6(5), a postoupila tak do čtvrtfinále. Siniaková s Peraovou odvrátily ve druhém setu jeden setbol.

Pětadvacetiletá Češka původně figurovala ve startovní listině po boku Rusky Anastasije Pavljučenkovové, tu ale ze hry vyřadil pozitivní test na covid.

Lehečka vydřel postup, Rosol a Kolář končí
Hned tři Češi se dnes představili na challengeru v australském Traralgonu. Nasazená dvojka Jiří Lehečka (141.) udolal ve druhém kole houževnatého Bělorusa Vladimira Ignatika (413.) po dvou hodinách a 38 minutách 7:5, 6:7(4) a 6:3.

Dvacetiletý Čech si k postupu pomohl deseti esy, v duelu odvrátil všechny tři brejkboly svého protivníka. Lehečka nevyužil ve druhé sadě tři mečboly na returnu (vedl 5:4 a 40:0), rozhodující dějství ale bez výraznějších potíží zvládl. V osmifinále se střetne s Němcem Maximilianem Martererem (229.).

Naopak ve druhém kole stejného challengeru končí třetí nasazený Zdeněk Kolář (142.), jenž podlehl německému tenistovi Nicolovi Kuhnovi (242.) po hodině a půl hry 3:6 a 4:6.

S turnajem se loučí i Lukáš Rosol (273.), který v úvodní rundě prohrál s Australanem Akirou Santillanem (335.) za 72 minut 5:7 a 4:6.

Kopřiva skolil nasazenou dvojku!
Vít Kopřiva (198.) uspěl na challengeru v australském Bendigu i ve svém druhém utkání. Čtyřiadvacetiletý Čech přehrál ve druhém kole turnajovou dvojku Cema Ilkela (144.) z Turecka za hodinu a 34 minut 7:6(4) a 6:3.

Kopřiva čelil v duelu třem brejkbolům, všechny odvrátil. Sám využil na returnu jednu ze sedmi příležitostí. V osmifinále ho vyzve buď Bulhar Dimitar Kuzmanov (187.), nebo Argentinec Facundo Mena (209.).

2022 Adelaide International (ženy, AUS, 703 580 USD, tvrdý povrch)
Despina Papamichailová (GRE, 182.) – MARIE BOUZKOVÁ (90.) 3:6, 0:6

Melbourne Summer Set 1 (ženy, AUS, 239 477 USD, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (48.) – Ana Konjuhová (CRO, 67.) 4:6, 4:6