Futures Milovice: Michnev, Papík ani Jaloviec nezaváhali, duel matadorů vyhrál Minář

- Petr Šístek

První ze série dalších tří českých turnajů kategorie futures i v úterý pokračoval dalšími zápasy úvodního kola. Svou pouť zahájil po vypadnutí Franka Dancevice i aktuálně nejvýše nasazený hráč turnaje Petr Michnev, který si ve dvou setech poradil s krajanem Lukášem Vejvarou. První duel po takřka dvouměsíční pauze zvládl Libor Salaba, jenž přemohl Petra Nouzu. V duelu matadorů přehrál pětatřicetiletý Jan Minář o tři roky mladšího Daniela Lustiga, který hraje tenis již jen příležitostně, přičemž se věnuje trénování Jana Šátrala. Ve čtyřhře byly k vidění dva české souboje.

Úterní program na kurtu č. 1 otevřel Tomáš Papík, jemuž stál v cestě do dalšího kola Polák Maciej Rajski. Český tenista, který na turnaji plní roli čtvrtého nasazeného, ale od úvodu potvrzoval roli favorita a úvodní sadu získal poměrem 6:1. Ve druhé sadě pak Rajski za stavu 1:3 utkání po 38 minutách skrečoval a Papík tak bez problému postoupil do osmifinále.

Roli favoritů splnili Petr Michnev i Marek Jaloviec. Druhý nasazený Michnev se představil na turnaji kategorie futures po dvou challengerových zkušenostech z Bratislavy a Brescie. V prvním kole turnaje v Milovicích si poradil s kvalifikantem Lukášem Vejvarou po setech 7:5 a 6:1.

Třetí nasazený Marek Jaloviec přehrál Nizozemce Sellse 6:3 a 6:4.

Svůj první duel po dvouměsíční pauze zvládl Libor Salaba. Čtyřiadvacetiletý český tenista si poradil s osmnáctiletým krajanem Petrem Nouzou po setech 4:6, 6:1 a 6:4. Nouza si tak musí na své premiérové vítězství v hlavní soutěži kategorie futures počkat.

Zajímavý duel sehráli v Milovicích dva velezkušení čeští tenisté, kteří se na turnaji představili díky divokým kartám. Pětatřicetiletý Jan Minář nakonec na svém druhém turnaji sezony porazil o tři roky mladšího Daniela Lustiga, pro něhož to byl dokonce první turnaj sezony, 3:6, 6:3 a 7:5. Lustig se již více než hraní tenisu věnuje trénování Jana Šátrala.

JAROSLAV PEŠEK, LUKÁŠ VOJTĚCHOVSKÝ - ŠTĚPÁN RINKO, JIŘÍ VACHTL 6:2, 7:6
PETR NOUZA, LUKÁŠ POLÁČEK - Niels Lootsma, Botic van de Zandschulp (oba NED)[4] 1:6, 5:7
FRANTIŠEK POLÁNKA, DANIEL VELEK [WC] - MAREK GENGEL, LUKÁŠ VEJVARA 1:6, 1:6

Turnaj Futures v Milovicích den po dni

21. 11. Futures Milovice: Dancevic vybouchl s Němcem Ejupovičem, Gengel s Krstevem postoupili

20. 11. Futures Milovice: Do hlavní soutěže prošli Krstev, Vejvara a Nouza

19. 11. Futures Milovice: Z postupu se raduje šest českých tenistů