Denní menu, 3.11.2021: Veselý prolétl do čtvrtfinále, Kolář uspěl v tříhodinové bitvě

Jiří Veselý porazil v německém Eckentalu bez ztráty podání 6:4 a 6:1 Itala Andreu Vavassoriho. V Bergamu podlehl Bosňanu Damiru Džumhurovi dvakrát 4:6 Jiří Lehečka. Čtvrtfinále naopak na stejné akci vybojoval Zdeněk Kolář, jenž zdolal Australana Christophera O´Connella. V Tenerife neuspěl v dohrávce přerušeného duelu se Španělem Felicianem Lópezem devatenáctiletý Dalibor Svrčina. S o 21 let starším protivníkem prohrál v rozhodujícím setu 4:6.

Česi v akci

Veselý prolétl v Eckentalu do čtvrtfinále
Jiří Veselý (86.) porazil na halovém challengeru v německém Eckentalu 6:4 a 6:1 Andreu Vavassoriho (295.) a zahraje si čtvrtfinále. Český tenista odvrátil na centrálním kurtu všechny čtyři brejkové možnosti italského soupeře, z toho tři v úvodním setu za stavu 4:4. Právě po klíčové deváté hře se Veselý zhostil prvního brejku v utkání, čímž sadu ukončil. V té druhé už byla turnajová dvojka jasně lepším aktérem. O semifinále si příbramský rodák zahraje buď s šestým nasazeným Američanem Cressym (133.), nebo Francouzem Blancaneauxem (278.).

Kolář v Bergamu vybojoval postup do čtvrtfinále
Zdeněk Kolář (136.) si na challengeru v italském Bergamu zahraje ve čtvrtfinále. Český tenista o tom rozhodl ve středeční osmifinálové bitvě s Australanem Christopherem O'Connellem (147.), jehož zdolal po téměř třech hodinách boje 5:7, 7:6(5), 7:5.

Ve druhé sadě Kolář neudržel vedení 5:2 a nechal soupeře srovnat na 5:5, ale koncovka v tiebreaku mu naopak vyšla o poznání lépe a vynutil si rozhodující sadu. V ní už soupeři nenabídl žádný brejkbol a po brejku v 11. hře se mu povedlo následně duel dopodávat.

Lehečka podlehl Džumhurovi
Dvouhra skončila na halovém challengeru v italském Bergamu pro Jiřího Lehečku (164.) v osmifinále. V tom nestačil devatenáctiletý Čech na osmého nasazeného Damira Džumhura (143.) z Bosny a Hercegoviny. S vítězem tří turnajů ATP prohrál Lehečka dvakrát 4:6. O osudu úvodního setu rozhodl jediný brejk ze třetího gemu. Ve druhém dějství bylo ztracených podání k vidění rovnou sedm, z toho čtyři na straně Lehečky. Ten bude na turnaji pokračovat po boku krajana Zdeňka Koláře ještě ve čtyřhře.

Svrčina v dohrávce s Lópezem porážku neodvrátil
Dalibor Svrčina (314.) podlehl v "generačním" souboji na challengeru v Tenerife Felicianu Lópezovi (104.). Se čtyřicetiletým Španělem, jenž je bývalým dvanáctým hráčem světa, prohrál o 21 let mladší Čech 4:6, 6:1 a 4:6. Zápas byl v úterý za stavu 1:3 v rozhodujícím setu pro tmu přerušen. Do středeční dohrávky pak vstoupil ostravský rodák výborně. Rychle smazal manko brejku a za stavu 4:4 měl na příjmu další dvě možnosti na loupež podání. Svrčina je ale neproměnil a vzápětí ztratil vlastní servis. Z postupu do osmifinále se tak nakonec radoval domácí vítěz sedmi podniku ATP López.

Challenger Eckental (muži, GER, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
Andrea Vavassori (ITA, 295.) – JIŘÍ VESELÝ (86.) 4:6, 1:6

JEBAVÝ, O'Mara (GBR) – Setkič (BIH), J. Thompson (AUS) 7:6(2), 6:2

Tenerife Challenger (muži, ESP, 44 820 EUR – tvrdý povrch)
DALIBOR SVRČINA (314.) – Feliciano López (ESP, 104.) 4:6, 6:1, 4:6