Denní menu, 2.11.2021: Svrčinův duel byl přerušen. Macháč otočil třetí set

Challengerové duely převažovaly v úterním programu českých tenistů. Do zápasu prvního kola ve španělském Tenerife zasáhl Dalibor Svrčina, jehož souboj s bývalým dvanáctým hráčem žebříčku dvouhry a čtyřnásobným vítězem Davis Cupu Felicianem Lópezem byl za stavu 4:6, 6:1, 1:3 přerušen kvůli tmě. Do zápasů v této kategorii šli také Tomáš Macháč, který postupuje v Německu, a Vít Kopřiva, jenž končí v Ekvádoru. Ve čtyřhře v Itálii se představilo duo Zdeněk Kolář, Jiří Lehečka, kteří prošli do čtvrtfinále. Bojovalo se rovněž na turnajích nižších kategorií.

Macháč vybojoval postup do osmifinále
Tomáš Macháč (134.) na challengeru v německém Eckentalu vybojoval postup do osmifinále. Český tenista si v úvodním kole poradil s Britem Jackem Draperem (277.), jehož porazil po více než dvou hodinách 7:6(5), 4:6, 6:4.

Po prvním setu, v němž si oba hráči podrželi všechna podání, to byl Draper, kdo se první prosadil na returnu. V páté hře druhého dějství prorazil Macháčovi servis a prostřední sadu dopodával. Třetí set pak nabídl, co se brejků týče, divokou podívanou.

V prvních třech hrách se na prosazovali jen hráči na returnu, z čehož těžil hlavně Brit. Ten se postupně dostal do vedení 4:2, ale výhodné skóre neudržel. Koncovka totiž patřila zcela Macháčovi, který získal čtyři hry v řadě, ztratil jen tři fiftýny a zápas strhnul na svou stranu.

Kopřiva na turnajovou pětku nestačil
Český tenista Vít Kopřiva (193.), který minulý týden dokráčel až do semifinále turnaje v Limě, doplatil v ekvádorském Guayaquilu na náročný los a končí v prvním kole.

V úterý totiž nenašel recept na pátého nasazeného Francisca Cerundola (115.), jehož sice dokázal v prvním setu porazit, ale od druhé sady se už jen snažil dohánět manko a nakonec prohrál 7:5, 2:6, 3:6.

Challenger Ciudad de Guayaquil (muži, ECU, 52 080 – antuka)
VÍT KOPŘIVA (193.) – Francisco Cerundolo (ARG, 115.) 7:5, 2:6, 3:6

Challenger Eckental (muži, GER, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
TOMÁŠ MACHÁČ (134.) – Jack Draper (USA, 277.) 7:6(5), 4:6, 6:4