Neridé Indoor Prague Open: Rosol nepotvrdil roli favorita. Duda, Nejedlý a Paulson jsou v osmifinále

Třetí hrací den halového turnaje ITF Neridé Indoor Prague Open (dotace 25 tisíc dolarů) nabídl v úterý první kolo dvouhry i čtyřhry. Do startující hlavní soutěže naskočil nejvýše nasazený Lukáš Rosol, který ale podlehl německému outsiderovi Timovi Stodderovi ve dvou těsných setech. Z Čechů postoupili do osmifinále Filip Duda, Pavel Nejedlý a Andrew Paulson.

Rosol, který na pražském turnaji plnil roli nasazené jedničky, v utkání s Němcem Timem Stodderem prohrál ve dvou setech 6:7(1), 5:7. Zatímco v prvním setu si oba tenisté sebrali podání jen jednou a jinak se o servis opírali až do tiebreaku, druhá sada nabídla hned pět brejků.

Český favorit se dokonce přiblížil vítězství a vynucení si rozhodujícího setu, ale za stavu 5:4 nedoservíroval, přišel o podání a stejně dopadl i v dlouhém dvanáctém gemu. Během něj Stodder dokázal prorazit Rosolovi servis a utkání tím zakončit.

Do osmifinále však postoupili v úterý hned tři domácí tenisté. Vedle kvalifikanta Filipa Dudy, který porazil Daniela Siniaková, se prosadil také Pavel Nejedlý v derby s Janem Jermářem. Odpoledne pak Andrew Paulson porazil Francouze Borise Fassbendera, jenž mu za stavu 6:3, 3:6, 2:0 duel vzdal.

JAN JERMÁŘ (-) – PAVEL NEJEDLÝ (578.) 4:6, 0:6
FILIP DUDA (1235.) – DANIEL SINIAKOV (1182.) 6:1, 6:4
LUKÁŠ ROSOL (260.) – Timo Stodder (GER, 690.) 6:7(1), 5:7
ANTONÍN BOLARDT (1320.) – Max Hans Rehberg (GER, 1115.) 1:6, 6:4, 4:6
Boris Fassbender (FRA, 1699.) – ANDREW PAULSON (703.) 3:6, 6:3, 0:2 skreč Fassbender
Danylo Kaleničenko (UKR, 507.) – DANIEL PÁTÝ (2086.) 6:4, 6:1
Jakub Paul (SUI, 552.) – ONDŘEJ KRSTEV (1027.) 7:5, 6:4

Simon, Zima (oba GER) – Fajziev, Sultanov (oba UZB) 2:6, 5:7
DUDA, PAVLÁSEK – Karol (SVK), KELLOVSKÝ 6:3, 6:4
DONALD, NEJEDLÝ – Ibrahim, Stodder (oba GER) 6:1, 7:5
PAULSON, POLJAK – BENEŠ, HAVLÍČEK 6:4, 6:4
BOLARDT, ŠTĚPÁNEK – GENGEL, Ignatik (BLR) 3:6, 2:6