Denní menu, 4.10.2021: Kolář s Macháčem na challengerech postupují, Forejtek a Svrčina končí

V pondělí se příliš Češek na okruhu neobjevilo, naopak o Čechy nebyla nouze. Zdeněk Kolář zvládl úvodní kolo na antukovém challengeru v italské Neapoli. Naopak tamtéž neuspěl Jonáš Forejtek. Tomáš Macháč naskočil do halového challengeru ve francouzském Mouilleron-le-Captif, kde postoupil do osmifinále. Dalibor Svrčina skončil v prvním kole antukového challengeru v chilském Santiagu. Další čeští zástupci hráli v kvalifikacích podniků ITF. Jeden takový se koná i v pražském TK Neridé.

Svrčina podlehl favorizovanému Baezovi
Cesta Dalibora Svrčiny (317.) končí na antukovém challengeru v chilském Santiagu už v prvním kole. Devatenáctiletý Čech v něm podlehl argentinskému favoritovi Sebastianu Baezovi (138.) po hodině a 19 minutách 2:6 a 5:7.

Turnajová pětka Baez získal první set díky brejkům ze druhé a osmé hry, sám byl při svém podání suverénní. Svrčina sice ve druhé sadě dvakrát vybojoval výhodu brejku, a za stavu 5:4 dokonce podával na vítězství v setu, koncovka ale patřila jeho zkušenějšímu soupeři.

Macháč ve Francii postupuje
Tomáš Macháč (139.) vstoupil do halového challengeru ve francouzském městě Mouilleron-Le-Captif výhrou 6:2 a 6:4 nad Bornou Gojem (215.) z Chorvatska.

V úvodním setu získal český favorit dvakrát soupeřův servis. Zkraje druhé sady pak Macháč nabral manko 0:2, ztracené podání ale okamžitě získal zpátky a brzy srovnal. Za stavu 4:4 se berounský rodák prezentoval důležitým brejkem, po němž následně utkání dopodával do zdárného konce.

V osmifinále narazí dvacetiletý Macháč na o poznání zkušenějšího protivníka. O tom, zda jím bude sedmatřicetiletý Španěl Verdasco (140.), nebo stejně starý Ital Seppi (93.), se teprve rozhodne.

Kolář si poradil se Serdarušičem
Zdeněk Kolář (147.) vstoupil do antukového challengeru v italské Neapoli vítězně. Turnajová pětka porazila za hodinu a 44 minut dvakrát 6:4 Nina Serdarušiče (235.) z Chorvatska. V obou sadách dokázal čtyřiadvacetiletý Kolář ukořistit dva soupeřovy servisy, zatímco stejně starý protivník jen jeden.

V osmifinále bude mít Kolář schůdný los, s jistotou totiž narazí na některého z kvalifikantů. Soupeřem mu bude buď Ital Brancaccio, nebo Rumun Apostol.

Forejtek končí v prvním kole
Jonáš Forejtek (332.) nestačil v úvodní rundě challengeru v italské Neapoli na Američana Alexandera Ritscharda (302.), jemuž podlehl za hodinu a půl po setech 4:6 a 4:6.

Oba tenisté se v zápase trápili na servisu, dohromady jsme viděli hned 8 proměněných brejkbolů. Nicméně to byl Američan, jenž si počínal v důležitých výměnách zkušeněji.

Dove Men+Care Legion Sudamericana, Santiago (muži, CHI, 52 080 USD, antuka)
DALIBOR SVRČINA (317.) – Sebastian Baez (138.) 2:6, 5:7

Tennis Napoli Cup, Neapol (muži, ITA, 44 820 EUR, antuka)
Alexander Ritschard (USA, 302.) – JONÁŠ FOREJTEK (332.) 6:4, 6:4
ZDENĚK KOLÁŘ (147.) – Nino Serdarušič (CRO, 235.) 6:4, 6:4

Open de Vendee, Mouilleron-le-Captif (muži, FRA, 66 640 EUR, tvrdý povrch – hala)
TOMÁŠ MACHÁČ (139.) – Borna Gojo (CRO, 215.) 6:2, 6:4