Denní menu, 28.9.2021: Martincová v Chicagu postoupila

Den české státnosti nabídne bohatý program pro naše tenisty a tenistky. Tereza Martincová vstoupila do zbrusu nového turnaje kategorie WTA 500 v Chicagu, kde porazila Kolumbijku Mariu Camilu Osoriovou Serranovou. Na stejném místě se představila ve čtyřhře Květa Peschkeová s Němkou Petkovicovou, přičemž ani ony nezaváhaly. Posledním českým zástupcem na zmíněném turnaji bylo dnes duo Marie Bouzková, Lucie Hradecká, které zapsaly postup do osmifinále. Deblový specialista Roman Jebavý zvítězil po boku Nizozemce Middelkoopa v úvodním kole na halové akci ATP v Sofii. Hned čtyři Češi včetně Jiřího Veselého v úterý zápolili na challengerových turnajích.

Veselý ovládl třísetovou bitvu
Jiří Veselý (86.) postoupil na challengeru ve francouzském Orléans to osmifinále. V prvním kole absolvoval nejlepší český tenista současnosti zápas proti Rusovi Jevgenijovi Karlovskijmu (288.), kterého porazil za dvě hodina a třiačtyřicet minut po setech 6:7(5), 7:6(0) a 7:6(3).

Martincová potvrdila roli favoritky
Tereza Martincová (53.) vrátila Maríi Camile Osoriové Serranové (70.) porážku z dubna letošního roku. Na turnaji kategorie WTA 500 v americkém Chicagu Kolumbijku přehrála za hodinu a šestatřicet minut, a to po setech 6:3, 7:5.

Česká tenistka v úvodním kole hrála dobře na podání, když soupeřce nabídla jen tři brejkboly, přičemž jeden odvrátila. Servis kolumbijské hráčky pak prolomila v pěti případech z celkového počtu desíti šancí.

Nicméně Martincová si zápas značně zkomplikovala ve druhém setu, když za stavu 5:3 nedokázala utkání dopodávat. Češku to nerozhodilo, závěr si už pohlídala a může se těšit na druhé kolo, ve kterém narazí na Slovinku Zidanšekovou (33.).

Lehečka zvítězil pošesté v řadě
Jiří Lehečka (177.) úspěšně navázal na svůj nedělní triumf z antukového challengeru v Bukurešti, když v jiném rumunském městě Sibiu přehrál domácího Filipa Cristiana Jianua (327.) po hodině a 21 minutách 7:6(5) a 6:2.

Český tenista tak prodloužil svou vítěznou sérii už na šest duelů. O sedmou výhru v řadě se utká v osmifinále challengeru Sibiu Open s Indem Sumitem Nagalem (212.), který plní roli turnajové osmičky.

Rosol znovu podlehl Travagliovi
Lukáš Rosol (259.) vypadl na antukovém challengeru v rumunském Sibiu, stejně jako před týdnem v Bukurešti, v úvodním kole se Stefanem Travagliou (97.). S nejvýše nasazeným Italem uhrál v úterý brněnský rodák ještě o gem méně než minule a prohrál za 64 minut dvakrát 3:6.

Rosol vstoupil do utkání dvěma ztracenými servisy. Druhý brejk Travaglia potvrdil a lépe vstoupil i do druhého dějství. Po brejku na 2:1 se Čech vzchopil a otočil na 2:3. Následně ale Rosol neproměnil na příjmu dvě brejkové možnosti a ve zbytku zápasu už neuhrál ani gem.

Smitková skrečovala proti Greyové
Tereza Smitková (255.) se dnes představila v úvodním kole většího turnaje ITF s dotací 80 tisíc dolarů ve francouzském Le Neubourgu, své utkání ale nedohrála. Šestadvacetiletá Češka skrečovala souboj proti Britce Sarah Beth Greyové (503.) za nepříznivého stavu 6:4, 2:6 a 3:5.

Jebavý postoupil v Bulharsku do čtvrtfinále
Roman Jebavý společně s Nizozemcem Matwem Middelkoopem zvládli úvodní kolo turnaje kategorie ATP 250 v bulharské Sofii. V něm za necelou hodinu hry porazili domácí divoké karty Adriana Andrejeva a Alexandara Lazarova, a to po setech 6:2, 6:4.

Ve čtvrtfinále česko-nizozemské duo narazí buď na nasazené jedničky Fina Kontinena s Japoncem McLachlanem, nebo na izraelsko-britský pár Erlich, Inglot.

Peschkeová zvládla úvodní kolo
Květa Peschkeová a Němka Andrea Petkovicová vstoupily do deblové části turnaje kategorie WTA 500 v americkém Chicagu vítězně. V prvním kole porazily nasazené sedmičky Kanaďanku Sharon Fichmanovou a Mexičanku Giulianu Olmosovou, a to za hodinu a patnáct minut a po setech 6:4 a 6:4.

V další rundě se česko-německý pár utká s vítězkami utkání mezi Belgičankami Clijstersovou, Flipkensovou a Polkami Frechovou s Kawaovou.

Bouzková s Hradeckou si zahrají osmifinále
Marie Bouzková a Lucie Hradecká si poradily v prvním kole turnaje kategorie WTA 500 v americkém Chicagu s norsko-americkým párem Ulrikke Eikeriová, Catherine Harrisonová, a to za hodinu a devětatřicet minut po setech 7:6(3), 6:3. Utkání se mohlo vyvíjet zcela odlišně, kdyby Češky neodvrátily dva setboly za stavu 4:5. Hru na podání zvládly otočit, načež dovedly sadu do tiebreaku, ve kterém neměly sebemenší potíže.

Chicago Fall Tennis Classic (ženy, USA, 565 530 USD, tvrdý povrch)
Maria Camila Osoriová Serranová (COL, 70.) – TEREZA MARTINCOVÁ (53.) 3:6, 5:7

PESCHKEOVÁ, Petkovicová (GER) – Fichmanová (CAN), Olmosová (MEX) 6:4, 6:4
BOUZKOVÁ, HRADECKÁ – Eikeriová (NOR), Harrisonová (USA) 7.6(3), 6:3

Sofia Open (muži, BUL, 481 270 USD, tvrdý povrch – hala)
JEBAVÝ, Middelkoop (NED) – Andrejev, Lazarov (oba BUL) 6:2, 6:4

Challenger Tour

16eme Open d'Orleans (muži, FRA, 132 280 eur, tvrdý povrch – hala)
JIŘÍ VESELÝ (86.) – Jevgenij Karlovskij (RUS, 288.) 6:7(5), 7:6(0), 7:6(3)

Sibiu Open (muži, ROU, 44 820 EUR, antuka)
Stefano Travaglia (ITA, 97.) – LUKÁŠ ROSOL (259.) 6:3, 6:3
JIŘÍ LEHEČKA (177.) – Filip Cristian Jianu (ROU, 327.) 7:6(5), 6:2

Krutych (UKR), POLJAK – Vatutin (RUS), Wehnelt (GER) bez boje

1ère édition de l'ITF Féminin Le Neubourg (ženy, FRA, 80 000 USD, tvrdý povrch)
TEREZA SMITKOVÁ (255.) – Sarah Beth Greyová (GBR, 503.) 6:4, 2:6, 3:5 skreč Smitková

W25 Budapešť (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka)
Chloe Paquetová (FRA, 167.) – MONIKA KILNAROVÁ (380.) 6:7(2), 6:4, 6:1
JESIKA MALEČKOVÁ (249.) – Giulia Gattová-Monticoneová (ITA, 197.) 3:6, 6:2, 3:6
Sinja Krausová (AUT, 466.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (269.) 6:3, 7:5
ANNA SISKOVÁ (345.) – Veronika Erjavecová (SLO, 609.) 1:6, 1:6

M25 Budapešť (muži, HUN, 25 000 USD, antuka)
MARTIN KRUMICH (754.) – ŠTĚPÁN PECÁK (1996.) 6:2, 6:3

JERMÁŘ, PECÁK – DUDA, POSPÍŠIL 2:6, 4:6

West Texas Pro Tennis Open, Lubbock (ženy, USA, 15 000 USD, tvrdý povrch)
BAYERLOVÁ, PULCHARTOVÁ – Rogozinská Dziková (POL), Sleethová (CAN) 3:6, 6:7(9)

Magic Hotel Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Bracková (GER), ZÁVIŠKOVÁ – Maslenkovová (UZB), Žabrailovová (RUS) 6:3, 3:6, 6:10