Češi v akci: Šafránek i Konečný vypadli v semifinále, Krejsová vybojovala druhý titul v řadě

Václav Šafránek se v řeckém Heraklionu do finále singlu nepodívá, mezi čtyřmi nejlepšími prohrál hladce se Španělem Gomezem-Herrerou. Odpoledne však bude mít ještě čas spravit si chuť, s Dominikem Kellovským zaútoči na deblový titul. Svého krajana v Turecku neslavně napodobil Michal Konečný, který po dvou neúspěšných setech vypadl rovněž v semifinále. Petra Krejsová vybojovala v britském Shrewsbury druhý titul v řadě, čímž protáhla svoji vítěznou šňůru již na deset zápasů.

Václav Šafránek plnil v Řecku roli jedničky a při cestě do semifinále neztratil ani set. Mezi posledními čtyřmi tenisty však pořádně narazil, neboť se střetl s nenasazeným Gomezem-Herrerou, proti kterému uhrál za 64 minut pouhých pět gemů.

Do finále nepostupil ani Michal Konečný. Sedmadvacetiletý tenista sehrál o poznání vyrovnanější semifinále, ani to však nebylo rodákovi z Vysokého Mýta nic platné. Konečný proti Celikbilekovi držel krok pouze v první sadě, ve které prohrál 5:7. Druhý set byl již v jasné režii domácí tenisty, který se tak může těšit na finále.

Petra Krejsová slaví další turnajový vavřín! Česká tenistka uspěla v minulém týdnu v Sheffieldu, v sobotu dokázala vyhrát finále na turnaji v Shrewsbury, když porazila Švýcarku Sungnauxovou po setech 6:1, 7:5!

ITF SHREWSBURY (ženy, tvrdý povrch v hale, 10 000 USD)